Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Dusno po neúspěších. Riis byl zbaven funkce

Sport

24.03.2015

Rozčarování z výsledků v úvodu sezony v týmu Tinkoff/Saxo odskákal podle všeho manažer a bývalý slavný závodník (také zapletený do dopingu) Bjarne Riis. Miliardář a šéf stáje Oleg Tiňkov ho suspendoval. Riis chyběl oproti očekávání na startu závodu Milán-San Remo.

Zatím jen dva etapové triumfy – Peter Sagan vyhrál na Tirreno-Adriatico, Alberto Contador na Ruta del Sol. Pro slovutnou stáj je to málo.

Tiňkov už před časem vyjádřil nespokojenost. „Velké talenty musejí být pod tlakem, ať už ho na jezdce přenáší Bůh nebo oni sami. Dostávají miliony, které jim platím, tak ať se nechovají jako princezny na hrášku,“ soptil.

Slabé výsledky ale pokračují. Suspendaci Riise nicméně nikdo oficiálně nechtěl potvrdit. „Musíte o tom mluvit s Olegem nebo s Bjarnem, já spekulace nepotvrzuji,“ uvedl pro cyclingnews.com generální manažer Stefano Feltrin.

Riis byl dříve majitelem stáje, ale kvůli finančním problémům ji prodal Tiňkovovi. Ten mu doteď platil roční gáži milion eur.

Dán proslul mimo jiné tím, že do stáje zavedl netradiční přípravu jako teambuildingy a kurzy přežití. „V závodě se také musíte vypořádat s řadou nečekaných situací. Navíc jde o ideální příležitost k začlenění nováčků a ke zjištění, jak dokáží spolupracovat s ostatními,“ říkal, když během letošní přípravy naordinoval týmu drsný výstup na Kilimandžáro (5 891 metrů nad mořem).

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: