Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

V chumelenici vládl Quintana, Češi vymrzli

Sport

16.03.2015

„Královská etapa. Tohle moc často neuvidíte.“ Těmito slovy doprovodil na Facebooku Leopold König svou fotku, na které si zahřívá prokřehlé ruce a na helmě má poprašek sněhu. V chumelenici byl na vrcholu Terminilla (1675 m) nejrychlejší Kolumbijec Nairo Quintana, jemuž extrémní počasí svědčí. Lídr Movistaru nastoupil necelých pět kilometrů před koncem a vede závod Tirreno-Adriatico i celkově.

Autor:Viktor NosekFoto:Bike

V krátkých kalhotách vypadal trochu legračně, ale radovat se mohl zaslouženě. V cíli měl Quintana náskok 41 vteřin před Nizozemcem Baukem Mollemou z Treku, celkově na něj má k dobru 39 sekund.

Nejlepším z Čechů byl Roman Kreuziger, který sice spadl celkově z páté pozice na jedenáctou, ale pro lídra Tinkoff/Saxo Alberta Contadora pracoval poctivě a dojel dvanáctý.

Promrzlý Leopold König v cíli etapy.

Promrzlý Leopold König v cíli etapy.

Na posledních třech kilometrech Kreuziger pár vteřin ztratil hlavně kvůli zimě a sněžení. „Totálně jsem zmrznul, poslední dva kilometry jsem sotva vyjel nahoru. Z mé stránky to nebylo nic moc, měl bych tam vydržet déle, aby lidi jako Mollema zbytečně neodskakovali,“ napsal Čech na svém webu.

„Špatné počasí bylo asi až posledních 30 kilometrů, z toho na závěrečných pěti sněžilo. Závod to hodně ovlivnilo. Byl jsem dobře oblečen, ale stejně jsem mrznul. Já se zimou vždycky bojuju. Hlavně poslední tři kilometry byly hrozné, protože se sníh začal chytat na silnici,“ dodal.

Leopold König dojel 38. se ztrátou sedmi minut, Zdeněk Štybar až na 86. pozici ztratil přes dvacet minut.

Podívejte se na zasněžený dojezd etapy:

8HB1YDYHYrI

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: