Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Mrazivý dech i jarní paprsky, to je nový BIKE/Peloton

Sport

12.03.2015

Ve vzduchu se mísí mrazivý dech odcházející zimy, ale přes den již prohřejí povětří voňavé paprsky. Stejně jako aktuální počasí vypadá nové číslo magazínu BIKE/Peloton, které se právě objevilo na stáncích dobrých prodejců tisku.

Zimní vlnu reprezentuje především fenomén fatbiku, na který jsme se zaměřili z několika úhlů pohledu. A když už ho prověřit na sněhu, projeli jsme na něm trasu Jizerské 50 – a byli rychlejší než lyžaři. „Na robustnější projev si zvyknete záhy a volba tlaku v pláštích nabízí širokou paletu zážitků,“ píše tester modelu Author Su-Mo.

Na jarní teplé vyjížďky vábí šestistránková reportáž ze španělského pobřeží Costa Blanca, kde najdete desítky nádherných bikových tratí. Anebo se vydáte rovnou na marocký vrchol Džebel Tubkal do výšky 4 167 metrů? To bychom se teď vrátili ještě do doby sněhu a ledu. Pár týdnů počkejte a prohlédněte si naši fotoreportáž v rubrice Aperitiv.

Velký rozhovor čísla pátrá po tom, jak vznikl a nyní i málem skončil první ženský bikový tým v Česku. Excentrický šéf Libor Oplt má tetované celé tělo, jezdí autem s koly čtyř různých barev, nosí „army“ cyklodresy a má koupelnu v obýváku. Jeho svěřenkyně a partnerka Karla Štěpánová však už prohání Terezu Huříkovou a troufá snít olympijský sen. Před sedmi lety, kdy se poznali, ještě ani neměla vlastní kolo…

Letos plánuje bývalá studentka česko-španělského biskupského gymnázia najet sedmnáct tisíc kilometrů. „Všechny, kdo přicházeli do našeho týmu, jsem upozornil na riziko, že Oplta v cyklistickém okolí lidi většinou nesnášejí a může to mít vliv i na pohled na ně,“ přiznává šéf stáje Kona cycling point. To je dobrá reklama na to, abyste ho pustili ke slovu, ne?

V rozsáhlém srovnávacím testu, který na českém trhu nenajdete, se představí devět epesních endur 27,5´´. O tom, že jako nejlepší byl nečekaně oceněn „internetový“ Radon Slide karbon 9.0 rozhodli i čtenáři časopisu, kteří se vydali na testování v Jižním Tyrolsku. Pokud hledáte kvalitní bike na novou sezonu, tady najdete na deseti stranách dostatek inspirace. Ostatně čtenáři se zapojili do tvorby časopisu ještě víc – zvolili kola a značky roku 2014.

Tradiční Speciál přináší skládačku 10 míst, která byste měli poznat na kole. Přímí účastníci nám napsali nebo vyprávěli nejen o Mallorce, ale i o Tibetu, Kubě, Bhútánu či Novém Zélandu. Vezměte atlas a ještě stihnete naplánovat dovolenou.

Ve sportovním bloku najdete rozhovor s Brianem Cooksonem, šéfem UCI, nejen o cyklokrosu a (dopingovém) případu Romana Kreuzigera. Víte, kolik najedete za rok na kole? Určitě víc než český šéf Marián Štětina…

V textu z cyklokrosového mistrovství světa v Táboře se ježí kritické ostny na stav českého týmu. „Je třeba radikálně to řešit,“ varuje dlouholetý trenér Vojtěch Červínek. Dále si přečtete o tom, jak mistr světa MTB XC Julien Absalon přesedlal na fulla. A také, jakou roli hraje bike v mnohadenních extrémních závodech týmů Adventure. Preview sezony na silnici hledá důvody generační výměny hvězd a také nabízí tabulku 20 top přestupů zimy.

Víte, co je Alpin Basic Position? Tak zní mantra trenérů a učitelů možná nejlepší lyžařské školy na světě v Tyrolsku. Reportér Josef Rendl prověřil jejich schopnosti přímo na svazích okolo Innsbrucku. A zamyslel se i nad tím, jak důležitá je pro cyklisty všestranná příprava včetně té sjezdařské.

Pokud to uznáte, třeba se vypravíte i na triatlonovou Xterru. První český účastník havajského mistrovství světa Michal Piloušek nám připravil tréninkový plán na jaro, abyste se mohli vydat na závody Xterra Czech series.

Dále vám časopis přináší test luxusního kola Santa Cruz Tallboy CC, zimních treter, či vozu Subaru Forester 2.0XT Comfort pro aktivní lidi. K tomu debatu nad výškovým rekordem, dosaženým na biku v Andách anebo příběh Jaroslava Capoucha. Z knajpy do sedla – možná v něm někteří najdete i kus sebe.

Vedle dalších pravidelných rubrik se můžete těšit i na soutěže o horské kolo Author Pegas 27,5´´, batohy AB Breeze, cyklopočítače A-Cat nebo doplňky z produkce Raboň cycling.

Nový BIKE/Peloton je zkrátka tady. Předplatné si můžete zajistit ZDE.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: