Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Contador prodloužil smlouvu, pak skončí. Nebo ne?

Sport

11.03.2015

Španěl Alberto Contador po této sezoně kariéru neukončí. O rok, tedy do prosince 2016, totiž prodloužil smlouvu se stájí Tinkoff/Saxo. Pak chce nyní dvaatřicetiletá legenda opravdu odejít do sportovního důchodu. I když...

Autor:BikeFoto:Bike

Majitel stáje Oleg Tiňkov neskrýval po podpisu nadšení. Aby ne, Contador je dvojnásobným vítězem Tour de France, třikrát kraloval Vueltě a jednou na Giru.

„Jsem šťastný, že Alberto bude naším lídrem i v roce 2016, protože si myslím, že je nejlepším cyklistou světa. Jsem přesvědčený, že jím bude i nadále,“ řekl ruský miliardář.

„Jsem pyšný, že se oslnivá Albertova kariéra uzavře v našem týmu. Bohužel se rozhodl, že po příští sezoně skončí. Já bych preferoval, aby závodil a zůstal s námi déle, ale to je jeho rozhodnutí. Věřím, že Tinkoff/Saxo dostane na nejvyšší stupínek při letošní Tour de France i té v roce 2016,“ přeje si Tiňkov.

Slavný Španěl, který ve stáji Tinkoff/Saxo jezdí od roku 2011, prý touží skončit na vrcholu, ne vzadu v pelotonu.

Zároveň si však nechává pootevřená zadní vrátka. „Nechci stanovovat přesné datum, kdy skončím, protože se může stát spousta věcí. Stačí si představit, jak spadnu na Tour 2016 a nedojedu ji. A s tím bych končit nechtěl,“ uvedl již dříve.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: