Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Ukradli vám kolo? Dejte to na web, máte šanci

Info

11.02.2015

Vykradené garáže, sklepy, kola zcizená na ulici, před hospodou… Bohužel, špatných zpráv pro cyklisty není málo. Ročně v Česku přijde o kolo zhruba osm tisíc lidí! To už je pořádně velký (a nešťastný) peloton. Naději k nalezení zcizených věcí dává nový nekomerční a neziskový projekt - Registr odcizených věcí pro ČR, který před pár dny spustil Roman Miškovčík.

Autor:Viktor NosekFoto:Bike

Proč jste se do projektu pustil?

Živím se vývojem aplikací a je to čistě moje soukromá iniciativa, chtěl bych pomoci lidem, kterým bylo něco ukradeno. Sám jsem přišel o malou motorku, kterou jsem si postavil jako kutil. Strašně mě to naštvalo a mrzelo. To byl impuls něco udělat. Přehledný web, který by tuto možnost nabízel, jsem nenašel, tak jsem ho vytvořil sám.

Lidé mohou na webu www.registr-odcizenych-veci.cz vystavit kolo či další věci, které jim někdo ukradl. A co dál?

Vystavené budou tak dlouho, dokud je tam jejich majitel nechá. Stránka je optimalizovaná pro vyhledávače Google či Seznam. Když někdo bude kupovat například kolo z druhé ruky, může si snadno ověřit, zda není kradené. Netvrdím, že šance konkrétně u kol je velká, ale alespoň něco. Proč to nezkusit? Kéž by se jich pár našlo.

Co by měl majitel na stránky zadat?

Pokud má fotku, tak samozřejmě fotku. Pokud ji nemá, lze většinou stáhnout sériovou od výrobce. Velmi důležité je výrobní číslo a veškerý možný popis, cenné jsou specifické znaky. Bavíme se však o dražších kolech. Ta ze supermarketů asi nikdo nebude řešit. Kola mají nevýhodu, že se dají přestříkat, rozebrat, podobně jako auta. Větší šance bude pravděpodobně například u historické malby.

Jak chcete web rozvíjet?

Investoval jsem do něj čas, řekl jsem si, že mohu něco udělat proti krádežím. Peníze na propagaci ale nemám. Snad mi pomohou média, také některé internetové stránky už mě podporují. Zatím na webu moc položek není, ale jsme na samotném začátku, běží pár dní. Věřím, že se to rozjede. Je to zadarmo šance najít cennou věc…

Neplánujete spolupráci s policií?

Je to v jednání. K něčemu možná dojde.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: