Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Contador může skončit, tvrdí jeho boss

Sport

10.02.2015

Zkusí získat double, tedy vyhrát v jednom roce Giro d’Italia a Tour de France, což se nikomu nepovedlo sedmnáct let. Po sezoně ale není vyloučeno, že Alberto Contador svou úžasnou kariéru ukončí. Alespoň to tvrdí jeho vždy prostořeký boss Oleg Tiňkov, majitel stáje Tinkoff/Saxo, za niž dvaatřicetiletý Španěl závodí patou sezonu.

Autor:BikeFoto:Archiv

Tiňkov je maximalista, rád by největší světové hvězdy viděl na všech Grand Tours sezony. Tak jako esa tenisu hrají všechny grandslamové turnaje. Uvědomuje si ale, že o jednu svou hvězdu by přijít mohl definitivně. Contadorovi totiž po sezoně končí kontrakt.  

„Uvidím, zda bude chtít končit kariéru. Může to tak být a je to jeho rozhodnutí. Třeba získá double a zabalí to,“ přemítá ruský miliardář. Podle všeho bude ochoten vysázet na stůl pořádný balík, aby eso udržel ve svých barvách. „Nevím, jak se rozhodne. Ale budu víc než šťastný, pokud zůstane.“

Contadorův plat se pohybuje kolem tří milionů eur ročně, další dva miliony mu vynáší kontrakt se Specialized.

Tiňkov nedávno Contadorovi nabídl prémii 250 000 eur, pokud odjede v sezoně 2015 všechny tři velké závody. Contador zatím nikde neřekl, že by plánoval start na Vueltě, kterou loni po zlomenině nohy senzačně vyhrál.

Stejně tak nemluví o dlouhodobých plánech. Přesto mnohým konec kariéry nedává smysl. Je vytrvalý, není starý, vítězí. „Je to nejsilnější cyklista z jeho generace. A může být takhle silný ještě dva nebo tři roky,“ uvádí jeho boss. „Není důvod, aby končil,“ souhlasí manažer stáje Bjarne Riis.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: