Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Kola se vracejí do pražské Višňovky

Sport

06.02.2015

Nač se trápit odtažitými kosmopolitními projekty? Začít by měl každý sám u sebe. V místě, kde žije. Známá značka Bike Ranch rozjíždí projekt obnovy parku Višňovka v Praze 9, kde sídlí její tři obchody.

Ve spolupráci s magistrátem se chystá rozsáhlá revitalizace parku ležícího mezi sídlem Pražských služeb, Kauflandem na Jarově, zdejší novou čtvrtí Zelené město a Vinicí v údolí říčky Rokytky. Prostor oživí nejen přírodní úpravy, ale i závodní program a založení tréninkové skupiny dětí a mládeže.

Už loni v září se v místech mistrovství světa v cyklokrosu 1972 nebo domácí scény původního Pražského poháru MTB odjel slušný závod s účastí hvězd Kristiana Hynka nebo Jana Škarnitzla.

Teď se tu každou středu chystají společné tréninky dětí pod vedením trenérů. Svůj kalendář má už šestidílný Bike Ranch Cup (vždy v neděli 26. 4., 31. 5., 14. 6., 12. 7., 16. 8. a finále 4. 10.).

Možná vznikne i pražská cyklistika liga - obdoba fotbalové Hanspaulky.

Možná vznikne i pražská cyklistika liga - obdoba fotbalové Hanspaulky.

„V něm se budou poměřovat závodníci podle výkonnosti, ne podle věku. Přemýšlíme o pražské lize podobné fotbalové Hanspaulce, kde by ti nejlepší postupovali do jiné kategorie a měli tak pořád o co jezdit,“ vysvětluje Michal Douša, majitel firmy a šéf klubu Bike Ranch.

„Kapacita okruhu je do 50 závodníků na jednu „ligu“, do jednoho odpoledne se nám jich vejde šest. Pokud bude zájem vyšší, přidáme další závodní den,“ dodává. Vedle dětských závodů se chystají také menší tréninková klání pro hobíky každé úterý nebo středu.

„Ten zanedbaný kout chceme otevřít široké sportující veřejnosti. Má velkou budoucnost. Plánujeme dobudovat zázemí včetně restaurace, v zimě připravit tratě na běžky,“ slibují lidé z magistrátu, kteří pozemek pronajali právě Bike Ranchi, který má jeden ze svých obchodů na nedalekém Krejcárku (další v Čakovicích a Horních Počernicích), a najde tak svou domácí základnu.

Elitní formace Bike Ranch MTB team, fungující už od roku 1998 a kterou prošli i Matouš Ulman nebo Milan Špolc, staví do letošní sezony sestavu ve složení Michal Bubílek, Marek Rauchfuss, Michal a Lucie Vláškovi, Karel Hartl. K tomu navlékne dresy béčko i široká fronta přibližně čtyřiceti hobíků. Loni obsadili 114 závodů a získali 43 vítězství!

„Když jsem míval jako kluk v začátcích z cyklistiky největší radost, hrávali Kelly Family. Na to jsem si teď vzpomněl… Všichni jsme hrdí členové Kellys Family,“ usmál se manažer týmu Lubor Tesař, bývalý špičkový reprezentant, třeba čtvrtý muž olympijské hodinovky v Barceloně 1992, nad týmovým strojem.

Kam až dojede tahle Kellysovic rodinka?

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: