Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Všechno, co jste chtěli vědět o cyklokrosu… mohli jste se zeptat

Sport

04.02.2015

V teple a se sklenicí piva (coly, vody) se už na mrazivou klouzačku ve víkendovém Táboře vzpomínalo s úsměvem. Tradici letošních Koloniálních besed časopisu BIKE/Peloton ve známém pražském lokále zahájilo posezení s cyklokrosaři. Jen dva dny po mistrovství světa, se zážitky ještě pálícími v kůži či mozku.

Velmi solidní sestava ve složení Jakub Skála, Vojtěch Nipl, Michael Boroš, Karla Štěpánová i komentátor Jindra Pulman nebo manažer Libor Oplt vydržela v družném hovoru s lidmi okolo kol i fanoušky až téměř k půlnoci. Po úvodní „řízené“ debatě se pokračovalo u dobré večeře po skupinkách podle témat.

„I Nijsovi pořád padá řetěz, jenže on to řeší s grácií, jako kouzelník. Ani jste si nevšimli, že nahazoval i Van der Poel,“ odmítli třeba čeští reprezentanti přehnanou nervozitu a přemíru technických potíží.

Jakub Skála pak vyprávěl, jak dává mechanikům do depa pokyn na změnu obutí. Palec dolů znamená upustit gumy o desetinu atmosféry, palec nahoru přidat. Jiný vzorek na plášti se musí vyžadovat pokřikem od dalšího kola. A víte, že diskvalifikaci Martina Bíny měl už podruhé v sezoně na svědomí jeho osobní mechanik?

Také silný vliv Mezinárodní cyklistické federace UCI na organizaci se ukázal nejen při zbytečné buzeraci s akreditacemi účastníků, ale také tím, že přes noc přejeli a urovnávali trať čtyřkolkami. Přitom Češi měli pro neděli najetou svoji stopu ze soboty… Zbytečně.

„Zůstávám u horských kol, ale rozvoj ženského cyklokrosu mě až překvapil. Cítíme zájem všude okolo, i z Ameriky. Může se to zajímavě vyvíjet,“ vyprávěla ještě Karla Štěpánová. Naopak krosaři – kromě Tomáše Paprstky - k bikům ani na zpestření nemíří. To spíš zůstanou věrni v rámci přípravy silnici.

Většinu z borců čekají únorové cyklokrosy v Belgii, všichni vyjednávají o smlouvách. „Nic nemám, uvidíme,“ odmítl třeba Michael Boroš, nejlepší český závodník v poli elite, možnou nabídku belgické stáje Corendon/Kwadro. On se ukázal výborným třináctým místem, zato další Češi – Martin Bína a Radek Šimůnek, kterým tam končí smlouva, se zrovna nepředvedli…

„Atmosféra byla velmi příjemná, majitelé jsou s naším programem spokojeni. Vylepšíme pár drobností a v Koloniálních posezeních s Bikem a známými tvářemi budeme určitě pokračovat,“ přislíbila Hanka Topolovová, která vydařenou akcičku zprodukovala.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: