Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Lež a soud. Armstrong pil a pak boural

Sport

04.02.2015

Lance Armstrong pil alkohol a naboural v Aspenu dvě auta. To vyplývá z vyšetřování incidentu z konce prosince. Celá kauza ovšem není vůbec jednoduchá – veškerou vinu na sebe chtěla vzít přítelkyně jezdce doživotně odsouzeného za doping. A pak se přiznala, že lhala...

Podle agentury Reuters se vše seběhlo ve známém coloradském lyžařském středisku Aspen. Při nehodě po benefiční akci v tamním muzeu byla poničena dvě zaparkovaná vozidla.

Incidentu si všiml svědek, který vše nahlásil policii, neboť Armstrongův vůz i přes srážku neprodleně odjel. K poničeným autům se později dostavila přítelkyně cyklisty Anna Hansenová s omluvou a příslibem, že škodu uhradí. Na místě na sebe také zanechala kontakt. Policie poté pár přijela vyslechnout.

„Lance trochu pil, proto jsem řídila, ale na náledí jsem ztratila nad autem kontrolu,“ konstatovala Hansenová.

Další svědci z akce ale dosvědčili, že za volant usedl Armstrong. Hansenová ještě tvrdila, že při nehodě opravdu řídila ona, protože se ještě zastavili v obchodě a místa si vyměnili až tam, ale pod tíhou dalších důkazů přiznala svou lež.

„Nechtěla, aby se vše dostalo na veřejnost. Dlouze mi vysvětlovala, že už byla rodina vláčena médii dost dlouho, a tak se s Lancem dohodli na lži. Řekla, že když se napíše: Anna Hansenová nabourala auta, nikoho to nezajímá, ale když se napíše Lance Armstrong, je to celonárodní story,“ uvedl detektiv Rick Magnuson.

Policie Hansenovou nakonec z ničeho neviní, Armstrong ale půjde k soudu, už si také najal slavnou právničku Pamelu Mackeyovou, jež obhajovala slavného basketbalistu Bryanta, když byl před deseti roky viněn ze sexuálního skandálu.

Jak z dalšího průšvihu nejslavnější cyklista, který přišel o všechny slavné trofeje kvůli dopingu, vyvázne?

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: