Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Van der Poel je nejmladším mistrem světa

Sport

01.02.2015

Český cyklokros skončil na světovém šampionátu v Táboře bez medaile. Poprvé od roku 2012. Kategorii elite ovládl teprve dvacetiletý Nizozemec Mathieu van der Poel. Nikdo mladší v historii mistrem světa nebyl! Nejlepší z Čechů byl překvapivě Michael Boroš – třináctý.

Autor:BikeFoto:Bike

Závod ovládla mladá generace. Van der Poel, jehož otec se stal světovým šampionem v roce 1996, zvítězil po sólové jízdě o patnáct vteřin před belgickým vrstevníkem Woutem van Aertem. Loňský mistr světa do 23 let v souboji o stříbro porazil třiadvacetiletého Nizozemce Larse van der Haara.

Van der Poel získal medaili na čtvrtém šampionátu po sobě. V letech 2012 a 2013 se stal mistrem světa mezi juniory a loni byl třetí mezi jezdci do 23 let.

Dvaadvacetiletý Boroš odjel při debutu na MS výborný závod. Po prvním kole byl ještě patnáctý, ale už jako nejlepší z Čechů, neboť Radomír Šimůnek projížděl cílem jako průběžně 23. a Martin Bína byl kvůli výměně kola ve špatné kóji diskvalifikován.

Závod 23 let ovládl Michael Vanthourenhout, Jakub Skála dojel sedmý, Vojtěch Nipl jedenáctý. Domácí šampion Adam Ťoupalík měl zkraje technické problémy a propadl se. Řetěz mu spadl mezi převodník a rám. Nakonec skončil na 22. místě.

„Udělala se mi tam smyčka a už se to nedalo dohnat. Strašně mě to mrzí, být to jiný závod, nedojel bych, ale kvůli fanouškům jsem bojoval,“ konstatoval Ťoupalík.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: