Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

První duhový dres jede z Tábora do Dánska

Sport

31.01.2015

Báječná atmosféra s davy halasících fanoušků všech národních barev. Napínavý a strhující závod. Češi jen jako stafáž. Tak začal závodem juniorů světový šampionát cyklokrosařů v Táboře.

Nečekaně, zato suverénně vyhrál 17letý Simon Andreassen z Dánska, desátý muž juniorského žebříčku UCI, až pátý z Evropy. Ale úřadující šampion na horských kolech. Od prvního kola si budoval náskok, který vystavěl až na 40 vteřin ve 40minutovém závodě!

Už na svém facebooku psal včera slova, svědčící o vysoké motivaci: „Jsem připraven na všechno, nakopu jim zadky, vzhůru za dalším duhovým dresem!“ A kde se na zdejší nečas chystal? Po triumfu na dánském šampionátu strávil dva týdny v teple na Kanárských ostrovech

O další dvě medaile se rvala trojice, z níž až v nájezdu do cílové rovinky vypadl špatným nakopnutím pedálu Američan Gage Hecht. Za stříbro byla ráda letošní jednička Eli Iserbyt z Belgie, těsně za ním dojel Max Gulick z Nizozemska.

Češi? Nejlepší 33., tedy mimo „bodované“ pozice Jaroslav Vojíř, 37. Martin Matějček, 45. Josef Jelínek., 49. Lukáš Kunt… až s nadělenou rundou 68. Jonáš Březina, na něhož se spoléhalo. Jenže hned v prvním kole namotal „šaltr“ a musel kus běžet do depa. Pak se trápil sám na chvostu pole.

„Co bychom chtěli, když jezdí nějak celou sezonu. Že se to změní?,“ krčil rameny bývalý biker, nyní trenér Jan Slavíček. „Věřil jsem, že to doma mohlo dopadnout líp, nepovedlo se,“ říkal reprezentační kouč Stanislav Bambula. „Klouže to jako kráva,“ hodnotil povrch.

Takže aspoň postřehy z trati, na odpoledne pro ženy. „Je potřeba hned od startu na asfaltu vybudovat pozici, pak je to mnohem těžší předjíždění. Já jsem zvolil „šipky“ na pláštích, ale byla to chyba, chce to hrubý vzorek. Hodně to klouže, v točkách je lepší si zpomalit, nebo běžet a hlavně dávat pozor,“ vyprávěl Jaroslav Vojíř.

Takže ve 14 hodin držte palce. Čeká nás z českého pohledu nejexponovanější – Kateřina Nash o zlato, další dvě dámy o desítku. A začalo zhusta chumelit!

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: