Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Připraveno! Tisíce fandů poženou Nash k titulu

Sport

30.01.2015

Je prodáno přes 7 000 vstupenek, dalších odhadem osmnáct tisícovek si je koupí přímo před závody. Trať lemuje osm kilometrů zábran, pořadatelé na poslední chvíli rovnají čerstvé krtiny… Zítra startuje v Táboře tolik očekávané mistrovství světa v cyklokrosu. „Krásná a extrémně náročná trať. Nikdy nevíte, jak to tady dopadne. Těším se,“ říká Brian Cookson, šéf UCI.

V sobotu pojedou české barvy o medaile. Kateřinu Nash možná čeká největší den kariéry. Formu má na zlato, před pěti lety skončila zklamaně čtvrtá.

Právě k Nash se upírají veškeré české naděje, když Zdeněk Štybar bude místo obhajoby jen komentovat. K cyklokrosu ho letos nepustilo po operaci stále ještě bolavé rameno.

„Očekávání okolí je vcelku příjemné, nemám s tím problémy. Svoji práci jsem si odmakala, připravila jsem se co nejlíp. Cítím šanci, od října se cítím skvěle. Ale sport je někdy záludný, nejde to naplánovat,“ říká Češka.

Kam až míří? „Nechci být jen v první desítce. Myslím úplně nejvýš. Chci vyhrát.“

Kateřina Nash. Největší česká naděje pro MS v Táboře.

Kateřina Nash. Největší česká naděje pro MS v Táboře.

Aby ne, vždy má životní cyklokrosovou sezonu. Dvanáct vítězství, k tomu vždy umístění na pódiu. „V sobotu se potřebuji dobře rozjet a mít čistou hlavu. Žádné talismany, nic navíc. Trať má najetou, jdu do toho.“

Ale i soupeřky jsou na tom výtečně: Eva Lechnerová ovládla poslední závod světového poháru, Marianne Vosová je zraněná, ale kdo ví, Sanne Cantová letos vyhrála nejvíce závodů... „Pauline Férandová-Prévotová je zase mistryně světa na silnici a to vzbuzuje respekt,“ upozorňuje Kateřina.

Závodníky čekají na okruhu čtyři překážky o výšce čtyřicet centimetrů, diváci budou dění sledovat i na čtyřech velkoplošných obrazovkách, cílová tribuna má šest pater, je dlouhá 170 metrů a pojme 3 500 diváků.

„I kvůli divákům chci jet dobrý závod. Vyhrála jsem v Táboře Světový pohár, kdy byla atmosféra fantastická. A kvůli tomu se sem tak ráda vracím,“ tvrdí Nash.

I šéf závodu Čestmír Kalaš věří v její úspěch. Asi nic by si nepřál víc. I když... „Snad jednou budeme jako v Belgii, kde přijde na šampionát padesát tisíc diváků,“ přeje si. Když bude v Táboře půlka, bude nadšen.

V sobotu v 11 hodin startují junioři a od 14 hodin ženy. V neděli v 11 hodin muži do 23 let a hlavní mužská kategorie Elite vyjede na trasu ve 14 hodin. Sobota stojí 250 korun, neděle 400.

Přijďte fandit!

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: