Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

V Táboře vrcholí přípravy. Pojede Nash o zlato?

Sport

23.01.2015

Startovní horečka stoupá. Už příští víkend se jede na táborské trati mistrovství světa v cyklokrosu. Přípravy jedou naplno, staví se tribuny, vždyť na jih Čech zamíří tisíce fanoušků. Zdeněk Štybar obhajovat titul nebude, největší českou nadějí tak je Kateřina Nash. V roce 2010 v Táboře oplakala čtvrté místo, letos má formu na titul.

Autor:BikeFoto:Archiv

„Stavíme tribuny pro téměř tři tisíce lidí, které budou podél skoro celé cílové rovinky,“ říká ředitel závodu Čestmír Kalaš. Na přípravách se podílí kolem sta lidí.

Takřka jisté je, že fanoušci nebudou podporovat největší české eso Zdeňka Štybara. Ten si ještě před pár dny stěžoval, že jeho rameno po operaci není v pořádku a má bolesti, i když na silnici trefí díru. „Moc mě to mrzí,“ opakuje s tím, že sezonu začne závodem Kolem Murcie v polovině února.

Nepojedou také tři špičkoví Belgičané. Kvůli spolupráci s lékařem podezřelým z dopingu se do nominace nevešli favorité Tom Meeusen, Laurens Sweeck a bývalý dvojnásobný šampion Bart Wellens. Doktor Chris Mertens je podezřelý, že pacientům prováděl nedovolenou ozonovou terapii. Ta funguje tak, že se odebere krev, obohatí ozónem a poté vrátí do těla.

Zdeněk Štybar letos bohužel letos na startu nebude.

Zdeněk Štybar letos bohužel letos na startu nebude.

Čeští fanoušci budou pořádně zvědaví na výkon Kateřiny Nash, která měla v posledních týdnech perfektní formu a vítězila. Na poslední fázi přípravy se vrátila do Ameriky, kde žije. V jejím případě bude hodně důležité počasí. Sníh a mráz nemusí. „Na sněhu mě to moc nebaví, ale podmínky si nevybírám. Vezmu to, jak to bude, a pojedu,“ tvrdí. Vítala by tepleji a bahno, pak její šance porostou.

„Napřed předpovědi říkaly, že by mělo mrznout, ale teď už zase hovoří o tom, že bude tepleji. Českým závodníkům by více vyhovovala právě zmrzlá trať než bláto,“ uvedl Kalaš. Na bližší odhady počasí je brzy.

Příští sobotu v 11 hodin startují junioři a od 14 hodin ženy. V neděli v 11 hodin začínají muži do 23 let a kategorie Elite vyjede ve 14 hodin.

Vstupenky na sobotu stojí 250 korun, na neděli pak 400 korun. Na oba dny 600 korun, děti do 130 centimetrů výšky a držitelé průkazů ZTP/P mají vstup zdarma.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: