Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Vuelta: Nejtěžší etapa? Převýšení 5 200 metrů

Sport

12.01.2015

Převýšení ďábelských 5 200 metrů na 138 kilometrech, cíl v nadmořské výšce 2 100 metrů v Andoře. Takové jsou parametry nejtěžší etapy letošní Vuelty, pojede se jako jedenáctá v pořadí. K tomu nabídne 70. ročník (22. srpna-13. září) devět dojezdů na kopec během úvodních dvou týdnů. Grand Tour šitá na míru elitním vrchařům bude pořádně bolet.

Autor:Viktor NosekFoto:Bike

Pozoruhodné je, že závod bude z velké části nový – na žádném z devíti kopců nikdy v historii cíl nebyl.

Chybět bude španělský obhájce titulu Alberto Contador, který s předstihem oznámil: „Giro a Tour jsou mé hlavní cíle.“ Ale jet by měli přijet Quintana, Valverde, Froome, Nibali, Dan Martin a další. Pole rozhodně nemůže být chudé.

Nad 11. etapou se zarazil snad každý. 5 200 nastoupaných metrů v Andoře a k tomu závěrečné patnáctikilomemtrové stoupání na Els Cortals de Encamp.

Alberto Contador červený dres obhajovat nebude.

Alberto Contador červený dres obhajovat nebude.

„Podle mě nejtěžší etapa v historii cyklistiky. Nastoupá se daleko víc, než při nejtěžších etapách na Tour nebo Giru, navíc jen na 138 kilometrech. Není tam kousek roviny, je to sedmdesát kilometrů stoupání. Tahle etapa může rozhodnout závod,“ řekl manažer Movistaru Eusebio Unzue.

Na úvod se jede týmová časovka, ale ve zběsilém tempu se pojede o sekundy také v posledním týdnu. „Myslím, že je to skvělé vyvážené, ale velmi náročné. Vrchaři i časovkáři budou mít své šance, ale některé dny se může podařit i velký únik,“ míní Alejandro Valverde z Movistaru.

Z Čechů by na startu měl být Petr Vakoč (Etixx/Quick Step), možná i jeho stájový kolega Zdeněk Štybar. Start Leopolda Königa jistý není, ale podle všeho pojede Tour de France a k tomu buď Giro, nebo Vueltu. U Romana Kreuzigera vše ukáže výsledek jeho kauzy s biologickým pasem, která se nadále vleče.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: