Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Vládnou mladíci. Ťoupalík je nejmladší šampion

Sport

10.01.2015

FOTOGALERIE: V českém cyklokrosu se mění generace. Jasně to potvrdil domácí šampionát ve Slaném. Nejmladším mistrem v 63leté historii se stal nečekaně teprve 18letý Adam Ťoupalík. Stříbro má 20letý Vojtěch Nipl a až bronz první „dospělý“, ale pořád jen 22letý Michael Boroš.

Čtvrtý skončil další jezdec kategorie do 23 let, táborský Jakub Skála, který tak získal celkově český pohár. Hlavní favorité, zkušení muži s belgickým angažmá, Radomír Šimůnek a obhájce titulu Martin Bína v průběhu závodu odstoupili, protože nestačili tempu…

Po dlouhodobém dešti a v prudkém větru zajímavá trať na plochodrážním stadionu dokonale prověřila především morální vlastnosti. „Bylo to extrémně těžké, ale na podobném terénu se jezdí v Belgii, i když tam je větší konkurence,“ řekl mladý šampion, první rok člen belgického týmu BKCP Powerplus.

Ve Slaném se jelo na extrémně náročné trati.

Ve Slaném se jelo na extrémně náročné trati.

Brzy po startu se odpoutala pětice ve složení Boroš, Skála, Bína, Nipl, Ťoupalík. Hned v prvním kole na první pozici předvedl excelentní salto na přeskoku přes překážku Nipl. Ale nenechal se rozhodit a rychle se vrátil do hlavní role. I když chvíli ponechal na čele se ukázat táborského Boroše.

Zhruba v polovině závodu zbyla vpředu trojice, za ní Skála a lehce se propadající Bína. Navzdory sebevědomým prohlášením před startem („Myslím, že mladí nám zkušeným ještě nebudou stačit.“) odpadl a opustil trať. To už z ní zmizel i Šimůnek, který neunesl rychle nabranou ztrátu.

Do trháku vyrazil znovu Nipl v barvách nové formace pustinak.cz. Jenže Ťoupalík, který podal obdivuhodně takticky vyzrálý výkon, díky němuž se udržel v závěsu. Dvě kola před koncem Nipl z druhé pozice měnil v depu kolo a v tu chvíli mu Ťoupalík ujel.

O drobné pády nebyla nouze.

O drobné pády nebyla nouze.

„Byla to chyba, věděl, jsem to hned,“ přiznal pak Nipl. „Zpočátku jsem se držel zpátky, zkusil jsem to až tady a Vojta už neakceptoval tempo,“ dodal Ťoupalík. Takhle si dojel pro pátý titul v řadě – dva jako kadet, dva jako junior a teď hned „muž“!

Reprezentačnímu kouči Stanislavu Bambulovi není při hledání nominace elite mužů pro táborské mistrovství světa co závidět. „Chci věřit, že to tady byla jen otázka jednoho závodu, ne trvalý obraz,“ posteskl si.

Kompletní výsledky na www.cyklokros.cz

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: