Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Elektrokolo? Nejprve si ho půjčte a zkuste

News

02.01.2015

Nejen výrobci kol, skútrů, elektrospotřebičů, ale taky producenti elektřiny se vezou na vlně zájmu o elektrokola. Půjčí vám je nebo prodají i v zákaznickém centru Pražské energetiky. „Je to výborný marketinkový a komunikační prvek,“ říká Lukáš Kadula, e-mobility service line leader PRE.

Před pěti lety řešili ve firmě nabíjecí infrastrukturu. Co takhle půjčovat elektrokola, řekli si, aby podpořili rozvoj. A tak sem pořídili jedno horské, jedno dámské a jednu skládačku. Půjčovali je na hodinu zdarma. Zájem rostl, začali vybírat. Dnes jich tady nabízejí k zapůjčení šestadvacet.

„Na víkend jsme vždycky komplet vybraní,“ potvrzuje zvýšení zájmu expert. A tak přibyl i prodej.

V Česku funguje okolo šesti desítek dodavatelů elektřiny, pouze jediný se zabývá seriózně také elektrokoly. Trojka na trhu PRE má 720 000 odběrných míst převážně v metropoli. „Naši obchodníci nabízejí elektrokola jako bonusy velkým klientům; tady v centru, kde poskytujeme poradenství, pomáhají významně komunikaci,“ dodává Kadula.

Zákazníci PRE mají pochopitelně výraznou poloviční slevu. Zdarma tu navíc půjčí příslušenství jako pumpičku, baterku, přilbu, zámek či dětskou sedačku. Poradí i s obsluhou, doporučí trasy.

V sezoně bývá ovšem půjčovna na víkendy prázdná.

V sezoně bývá ovšem půjčovna na víkendy prázdná.

Jaké zájemce obslouží nejčastěji? „Střídavě náhodné návštěvníky i ty, kteří sem přijdou poučeni cíleně a chtějí si vybrat. Na rozdíl od dalších půjčoven v centru, které jsou zaměřeny více na turisty.“

Proto nabízí i velmi kvalitní modely a novinky, nebo dokonce elektrokoloběžky, při jejichž výrobě se angažuje herec a režisér Jiří Mádl. Na pět dní si odsud odvezete za devět stovek elektrokolo v ceně 75 000 Kč. Samozřejmostí je ideální zákaznický servis – nejprve konzultace, pak zkouška a nakonec nákup v sousední Adrii.

„Elektrokola považujeme za nejdostupnější dopravní prostředek. Věnujeme se i elektromobilům. Jen e-motocykly přeskakujeme kvůli špatné spolehlivosti,“ říká náš průvodce. Na elektrokolech chystají další akce, třeba poprvé otevření půjčovny přes zimu. Brzy bude k dostání Haibike s motorem od Yamahy ve velmi zajímavé cenové relaci, možná další počínající revoluce v tomto segmentu.

PRE centrum

- Praha 1, Jungmannova 747, palác Teta (bývalý Dům sportu)

- Otevřeno pondělí až čtvrtek 9–18 hodin, pátek 9–12

- K zapůjčení 26 elektrokol různých typů i cen (značky KTM, Scott, Haibike, Cube, Apache, Agogs, Kellys) i tři koloběžky a elektroskútr

- Cena: 800 Kč/den, zákazník PRE 400 Kč/den (200, resp. 100 Kč/hod.)

- Možný i prodej na základě individuální konzultace

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: