Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Největší talent Sagan bude mít odlišný dres

Sport

26.12.2014

Slovák Peter Sagan bude jedním z nejsledovanějších cyklistů v novém roce. Co předvede ve své premiérové sezoně ve stáji Tinkoff/Saxo? Už nyní se od svých kolegů liší, nejen nepřehlédnutelným »šoumenstvím«. Minimálně do konce června totiž bude jezdit ve výrazně odlišných dresech než Contador, Kreuziger, Majka a spol. Důvod? Je úřadujícím mistrem Slovenska.

Zatímco barvami Tinkoff/Saxo jsou žlutá a modrá, Sagan se při představení dresů ukázal v národní bílo-modro-červené trikolóře. Dres má právo nosit s logy zaměstnavatele i sponzorů. Odlišovat se bude i dánský šampion Michael Valgren.

Sagan bude kapitánem a očekává se od něj hodně. „Je největším talentem současné silniční cyklistiky a už dnes superstar. Už v přípravě je znát, jak je jeho příchod přínosný. Doufáme, že vyhraje hodně závodů,“ uvedl Saganův stájový kolega Matti Breschel. „Podobné to bylo, když byl s námi Fabian Cancellara. Spousta jezdců díky němu přepnula do vyššího levelu a vyhrávali. Já doufám, že Peter pomůže i mně,“ dodal dánský cyklista.

Sagan, který v lednu oslaví teprve pětadvacáté narozeniny, vyhrál na posledních třech Tour de France bodovací soutěž. Letos však míří fantastický spurter výš. A velká očekávání má i vedení stáje. „Jsme tým, který má obrovský bojovný duch. Na výkony Petera se moc těším,“ uvedl miliadář a majitel stáje Oleg Ťinkov. (Více o Saganovi si přečtěte ZDE).

„Společně s Peterem můžeme zajistit, že naše stáj bude hrát důležitou úlohu ve většině závodů,“ sliboval Španěl Alberto Contador.

Tak se můžeme těšit…

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: