Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Bláto by jí sedělo. Nash věří v titul

Sport

19.12.2014

Současné počasí a stopa plná bláta, to by jí na táborské trati náramně vyhovovalo. Kateřina Nash vše směřuje k vrcholu sezony – mistrovství světa v cyklokrosu na jihu Čech. „Člověk musí vždy myslet na vítězství,“ věří si zkušená sedmatřicetiletá závodnice.

Autor:Viktor NosekFoto:Bike

Minulý čtvrtek přiletěla z Ameriky, kde žije od osmnácti let, v sobotu se v Milovicích po pěti letech postavila na start mistrovství republiky a s přehledem slavila titul. Druhou Martinu Mikuláškovou porazila o více než půl minuty. „Mám radost,“ uvedla Nash.

Cíle má však mnohem vyšší. Šampionát v Táboře ji magicky přitahuje. Přitom před rokem chtěla končit kariéru. Těšila se na nové pracovní výzvy v Kalifornii, v zámoří vystudovala vysokou školu.

„Kolo se nedá dělat do šedesáti,“ tvrdila. Ale vše je jinak. Žena, která svou první velkou medaili získala v roce 1995, se nevzdává.

V 17 letech brala stříbro na mistrovství světa juniorů, jenže tehdy bylo kolo jen doplňkem k lyžím. Už o rok později ale reprezentovala v premiérovém závodě horských kol na OH v Atlantě, v roce 2002 byla v běžecké štafetě čtvrtá na hrách v Salt Lake City. Velká škoda, že medaile utekla… Od té doby je jejím životem cyklistika; cyklokros a horská kola.

Kateřina Nash věří v Táboře ve velký výsledek.

Kateřina Nash věří v Táboře ve velký výsledek.

V posledních dnech trénovala s cyklokrosovou reprezentací v Táboře. „Trať mistrovství světa se mi líbí, změny oproti šampionátu v roce 2010 jsou pro mě příznivější a udělám vše pro to, abych uspěla a dobře reprezentovala. Důležitá je mentální příprava, podle toho člověk pak trénuje i závodí,“ uvedla Nash.

Do konce roku absolvuje závody v Evropě, po Novém roce se vrací k přípravě v pro ni domácím prostředí v USA. Poté přijde na řadu poslední závod světového poháru v Hoogerheide a pak… pak už na přelomu ledna a února Tábor.

„Moc se těším! Chtěla bych poprosit všechny cyklistické fanoušky, aby nás do Tábora přišli povzbudit! A nejen mne, ale celý reprezentační tým.“

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: