Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Extra vydání časopisu Bike ukazuje nové trendy


05.12.2014

Trendy 2015, tak se jmenuje nové extra vydání magazínu BIKE/Peloton. Právě se vydalo na pulty všech dobrých prodejen novin a časopisů.

Na jakém kole do nového roku? Pokud řešíte (jistě že ano, přiznejte si to) tuto otázku, najdete zde 30 x 3 odpovědi na 10 stranách. Tak rozsáhlá je anketa českých výrobců kol a distributorů světových značek o novinkách, trhácích i mainstreamové prodejnosti. Devětadvacítky, nebo sedmadvacet a půlky? Mechanické či elektronické řazení? Karbon, nebo už zase hliník, a co snad titan? Objevíte spoustu názorů a doporučení.

Vizionářské pohledy rovná do souvislostí historický bloček. Dějiny MTB tu defilují ve velké přehledné grafice rok po roku, objev po objevu. A co dnes dělají čtyři muži, co psali dějiny – Tom Ritchey, Joe Breeze, Ned Overend a Gary Fisher?

Materiálová část pokračuje velkým srovnávacím testem vidlic nové generace 120 mm zdvihu. Vedle sebe jsme vyzkoušeli také bikové řazení Shimano XTR, mechaniku a elektroniku. V čem se liší? A co nového přináší americký SRAM? To prozradil jeden z jeho zakladatelů Scott King. Náš dvorní servisman také poradí, jak na údržbu bovdenů. Dozvíte se i jak „zimovat“ elektrokolo.

K rozhovoru jsme vyzvali Tomáše Konečného a Ernesta Colnaga. Bývalý člen elitní profesionální stáje T-Mobile je nyní trenérem silniční reprezentace. Ale vzpomíná také na éru Ullricha a spol. „Nelíbí se mi poslouchat, že byla nejprosypanější. Dozvídáme se všechno až teď po letech. A nevíme, jak to bylo předtím a nevíme, jak je to teď,“ říká. To legendární už 82letý italský stavitel kol řeší po zlatém kole pro papeže a limitované edici pro Ferrari také nástup elektrokol. „Jedno jsme vyrobili. Pro mě. Víc jich nebude,“ usmál se.

Tradiční speciál přináší tentokrát 11stránkové téma Cyklokros. Vždyť se pojede v lednu potřetí mistrovství světa v Táboře. Jak se připravuje trať a jak si ji můžete sami projet? A jak se vyrábějí dresy (nejen) pro český tým a Pipu Middleton ve zdejší firmě Kalas? Ostatně, víte vy vůbec, jak se jezdí na cyklokrosovém stroji?

Obzory si můžete rozšířit při návštěvě v dílně firmy Festka. Tam pojímají kolo jako artefakt. Anebo vyrazit do hor na skialpy. Jako roli mohou sehrát v doplňkové přípravě cyklistů – kromě podpory všeobecné vytrvalosti přinášejí především psychické občerstvení. Zkuste to.

Než se vydáte na další výlet na kole. Do Valle d´Aosta nebo na Karlštejn. Třeba na bajku z průhonické dílny Františka Salaquardy. A k němu si pro něj můžete dojet Škodou Yeti, kterou jsme taktéž otestovali.

To vše a spoustu dalšího zajímavého čtení najdete na stránkách extra vydání Bike/Peloton Trendy 2015. Za obvyklou cenu 59,90 Kč. Zvýhodněné předplatné si můžete zajistit ZDE.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: