Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Nejtěžší rozhodnutí: Štybar nepojede MS v Táboře!

Sport

05.12.2014

Nic horšího se českému cyklokrosu přihodit nemohlo: Zdeněk Štybar nepojede na přelomu ledna a února mistrovství světa v Táboře! Zdraví to nedovolí. Jeho rameno není v pořádku. Na silnici jezdit může, s nárazy v terénu a s kolem na rameni nikoliv. „Je to asi mé nejtěžší rozhodnutí v životě,“ řekl Král české cyklistiky za sezonu 2014.

Autor:BikeFoto:Archiv

Obhájce titulu nemůže pořádně trénovat techniku, která je nezbytná. A aby šel na start bez ambic na nejvyšší příčky? To nechce. Přitom ještě před pár dny konzultoval s organizátory mistrovství světa v Táboře (31. ledna až 1. února), co a jak na trati upravit.

Jenže už v té době tušil, že to nepůjde. S cyklokrosovou sezonou je amen, definitivně to potvrdily zdravotní testy v belgické Lovani.

„Nemusel jsem test dělat, abych věděl, že jsem na tom po zranění a nucené pauze špatně. Pět týdnů jsem vlastně nic nedělal. Vím, že se do formy dostanu rychle, na návrat k závodění to ale vidím až na jaře,“ říká Štybar a dodává, že na silničním kole může jezdit bez omezení. „Tam mě operované rameno neomezuje. Problém nastává v okamžiku, kdy třeba přijedu k obrubníku a jen potřebuji kolo přizvednout. To nedokážu. Ale do poloviny února bych měl být v relativně dobré formě.“

Zdeněk Štybar po operaci. Rameno ho stále bolí.

Zdeněk Štybar po operaci. Rameno ho stále bolí.

Rameno ho bolí i při obyčejné práci na zahradě, prostě to nejde. Navíc nechce riskovat. Vedení stáje OmegaPharma/Quick Step mu sice nechává volnou ruku, že by nakonec přece jen startoval, ale Štybar tomu dává šanci jedno procento.

„Vím, že nastal čas ukázat, proč jsem přestoupil na silnici, která je nyní mojí prioritou.“

Bohužel, šampionát v Táboře o hlavní náboj přijde.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: