Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Štybar je Králem české cyklistiky. Cyklokrosovým?

Sport

27.11.2014

Titul mistra světa v cyklokrosu v Česku platí víc než sedmé místo na Tour de France nebo duhový trikot z bikerského maratonu, či medaile z dráhy. Tak rozhodli v anketě zástupci svazu o padesátém Králi české cyklistiky. Přesné výsledky však nezveřejnili… Zdeněk Štybar zajistil po 22 letech korunu pro cyklokros, i když sám je už přece silničář.

„Na ten mistrák jsem se vůbec nepřipravoval,“ usmál se při vyhlášení, které v roli jednoho z moderátorů zvládl skvěle i Petr Benčík.

Proběhlo v Cevro institutu, soukromé vysoké škole, kde je nyní předsedou správní rady pro finance cyklistů aktuálně důležitý muž „Íčko“ Langer. Štybar přiletěl z Belgie a hned dnes leté za tréninkem na Mallorku.

„Ceny si moc vážím, čeští cyklisté jsou stále lepší. Já osobně bych ji dal Kenymu, i když je to těžké porovnávat,“ říkal vítěz, na jehož obličeji je stále viditelný drsný letní karambol na Eneco tour. „Čeká mě ještě pár posezení v zubařském křesle,“ usmál se však s optimismem.

„Sezona to byla zvláštní. Začala perfektně, ale… Měl jsem výbornou formu a na výsledcích se to neukázalo. Neprodal jsem, co bylo v nohách. Pak přišlo zklamání z toho, že jsem se nedostal na Tour. Jak jsem se začal štelovat na druhou polovinu, vypadalo to zase dobře. Měl jsem, myslím, životní formu. Anebo jí byl blízko, ale ten pád na Eneco tour to překazil. Naštěstí jsem na silnici vyhrál aspoň jeden závod. To mi moc pomohlo psychicky a dodalo další motivaci,“ hodnotil svůj rok.

„Gratulace Zdeňkovi Štybarovi. Ale Král je jenom jeden,“ napsal na svůj facebook vtipný Leopold König.

Vítězové kategorií

Sálová cyklistika: Skoták-Šmíd

Cyklokros: Štybar

Handicapovaní: Bouška

Bikros: Hladíková

Dráha a talent: Jarošek

MTB: Kulhavý

Silnice: König.

Premiéra Síně slávy: Daler, bratři Pospíšilové a Veselý.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: