Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Operace a hlava jako meloun. Ale Štybar už jezdí

Sport

25.11.2014

Zdeněk Štybar má za sebou perné týdny a měsíce. Příjemné i nepříjemné chvíle. Svatbu, exotickou dovolenou a dva pády s vážnými následky. Nyní už se brzy devětadvacetiletý jezdec stáje Omega Pharma/Quick Step zase vrací k tréninku. Úplně fit však ještě není.

Autor:BikeFoto:Archiv

Nejprve si zle natloukl při dojezdu etapového silničního závodu Eneco Tour – následky se zuby řeší dodnes. Pád jej potkal i pár dní před svatbou při cyklokrosovém podniku v belgickém Ardooie 16. října a musel podstoupit operaci ramena.

„Ruka se zahojila poměrně rychle. Na kole mě to ještě trochu limituje, ale každý den cvičím a snad to bude brzy úplně v pohodě. V sobotu jsem jel poprvé dvě a půl hodiny na silničním kole,“ uvedl na svém webu Štybar.

„Po dovolené jsem byl na operaci se zuby, což je pozůstatek zranění z Eneco Tour. V úplné narkóze mi jich sedm vytrhli. Měl jsem hlavu oteklou jak meloun a trvalo týden, než jsem se z toho nějak oklepal. Mám tam udělaný můstek, za dva týdny mi ho budou měnit. Začátkem ledna mi tu kost zpevní nějakými šrouby a pak se to musí tři měsíce hojit. Takže než budu mít nové zuby, ještě to dost dlouho potrvá,“ dodal jezdec, který chce na přelomu ledna a února v Táboře usilovat o čtvrtý titul mistra světa v cyklokrosu.

Nyní ho čeká trénink na Mallorce. „Tam se chci trochu rozjet, protože od 8. do 18. prosince máme s týmem úvodní soustředění ve Španělsku kousek od Calpe.“

Snad se blíží sezona úspěchů a žádných zranění.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: