Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Armstrong na pivní míli neuspěl. Uběhl kolo a vzdal

Sport

20.11.2014

Lance Armstrong byl jako cyklista fantastický, veškerým dopingovým skandálům navzdory. Ale v Americe tolik populární soutěžení v pití piva a běhání… to už mu tolik nejde. Závod Flo Beer Mile v Austinu vzdal velmi brzy. „Čekal jsem něco jiného,“ konstatoval legendární cyklista a odjel.

Autor:BikeFoto:Archiv

Vypít co nejrychleji pivo, uběhnout na atletickém okruhu 400 metrů, další pivo, další okruh… To vše celkem čtyřikrát dokola. Prostě hodně náročná míle. Podobných sportovních akcí se v USA konají stovky a překonávají se rekordy. Armstrong se s tím ale nedokázal vyrovnat. Prostě šlápl vedle.

Za velkého zájmu diváků vypil jedno pivo, uběhl kolo, pustil se do druhé plechovky a vzdal. „Tak tohle ne,“ uvedl sedminásobný vítěz Tour de France. Vlastně moudré rozhodnutí. Podobné soutěže jsou totiž poněkud bizarní.

„Vypil rychle Budweisera z třetinkové plechovky, ale neměl ústa otevřená zeširoka, aby ho vypil co nejrychleji, jak velí striktní mezinárodní standardy při závodech pivních mílí,“ uvedl s úsměvem Patrick Hitchens, který trasu zvládl v čase 6 minut a 8 vteřin. „Podle mě Lance odjel na první pumpu a musí trénovat pití na ex,“ dodal.

Legrace a hecování musí být. Příště ale asi bez cyklistické legendy Lance Armstronga. Na Tour de France se jistě cítil lépe.

Světový rekord v disciplíně drží James Nielsen. 4 minuty a 57 vteřin:

HZ-XFC5qzyM

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: