Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

VIDEO: Rychlostí 333 km/h ujel na kole ferrari!

News

19.11.2014

Uhánět na kole rychlostí 333 kilometrů v hodině? Ano, i to je možné. Existují hranice, které lze nadále překračovat. Francois Gissy navýšil svůj rekord v jízdě na kole poháněném raketovým motorem. Luxusní sporťák se zrychlením z 0 na 100 km/h za čtyři sekundy vedle něj vypadal jako ze zpomaleného filmu.

Okruh Paul Ricard v Le Castellet nedaleko Marseille je určen spíše pro formule jedna. Ale nadšenec Gissy zde dostal výjimku.

Už loni v květnu uháněl na kole v Mylhúzách rychlostí 263 km/h. Hranice tří stovek kilometrů ho ovšem magicky lákala, a tak se švýcarskou firmou Exotic Thermo Engineering model dál vylepšovali.

Nutno podotknout, že kolo je samo o sobě funkční, normálně na něm lze šlapat. Ale když se přidají tři motory poháněné vysoce koncentrovaným peroxidem vodíku, přidá se plyn, ozve se syčící zvuk, pak se normálnost poněkud vytrácí.

Rychlosti 333 kilometrů dosáhl „cyklista“ za neuvěřitelných 4,8 vteřiny. Ferrari zvládne stokilometrovou rychlost za vteřiny čtyři… Červený sporťák prostě neměl vůbec šanci.

„Miluji šílenství toho kola,“ uvedl Gissy a dodal: „Jsem ale rád, že mi hlava zůstala na krku. Nejtěžší je udržet kolo v rovnováze, ale zvládl jsem to. Tenhle zážitek nejde moc popsat, to se musí zažít.“

Další plány? Prý by za dvě vteřiny mohl jet 400 km/h. No možná je lepší do pedálů šlapat pohonem vlastních sil…

Podívejte se, jak Gissy ujel ferrari:

WREyAicJXkM
 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: