Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

VIDEO: Contador a spol. na Kilimandžáru

News

14.11.2014

Měli tak trochu smůlu, ale o to větší podali výkon. Podle odborníků stoupali cyklisté stáje Tinkoff-Saxo na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro (5 895 metrů) v nejhorším počasí za posledních deset let. Netradiční teambuilding se změnil v náročnou až nebezpečnou expedici. Na vrchol se dostalo 51 ze 73 členů výpravy.

Zima, 11 kilometrů nonstop v drsném tropickém dešti, pak chvilku slunce vystřídané blesky, zimou a mlhou. Tím vším si prošli Alberto Contador, Roman Kreuziger a spol.

Právě Contador společně s Michaelem Valgrenem a Robertem Kiserlovskim stanuli na vrcholu jako první.

Jaká náročné to bylo? „Většinu cesty jsem byl v pohodě. Cítil jsem se dobře a nadmořská výška mi nedělala problémy. Ale když jsme dosáhli mety 5 500 metrů, tak to přišlo: silné bolesti hlavy, tlak, jistá zmatenost. Vedl jsem psychologickou bitvu, abych pokračoval. Schoval jsem se do bubliny vlastní mysli a soustředil se krok po kroku. Vrchol byl úžasný zážitek, všichni jsme slavili,“ popsal Valgren.

Jak expedice probíhala, se můžete podívat na povedeném videu:

SLqV033CoBQ

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: