Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Nadějný biker Vastl míří do italského týmu Bianchi

Sport

01.11.2014

Asi největší naděje českého bikingu 18letý Jan Vastl, čtvrtý muž mistrovství světa do 23 let, podepsal dvouletou smlouvu v italském profitýmu Bianchi. „Dostanu od nich plnou podporu při všech závodech, jinak se nic nemění, trénuju doma,“ prohlásil spokojeně.

Hoch ze Sušice tak bude dál pod dohledem Jiřího Lutovského na sportovním gymnáziu ve Vimperku, kde dosud startoval v dresu ČS MTB Junior teamu. „Budu se připravovat i nadále stejně, ale postarají se o mě při kompletním programu světového poháru. A to by mě mohlo posunout výš,“ říká.

Tým se dlouhodobě zaměřuje na přípravu mladých závodníků, prošli jím i Hermida, Absalon nebo loňský mistr světa Gehbauer. Nyní v jejich barvách závodí i světový šampion 23 a ve štafetách Kerschbaumer nebo kolumbijský maratonec Paez a domácí vytrvalec Longo. „Poprvé se uvidíme za tři týdny na testování pneumatik Kenda. Větší představení týmu má proběhnout někdy v březnu.“ V dubnu se pak ukáže na italském poháru.

Vastla sledovali již delší dobu a kontaktovali ho prostřednictvím Jána Svorady, který dlouho působil v italské silniční profistáji Lampre. Smlouvu s ním pak podepsal prezident týmu, věhlasný Felice Gimondi, mistr světa na silnici a vítěz všech tří Grand Tours. O Vastla se zajímala i Merida, kde jezdí další český biker Ondřej Cink.

„Začínám se učit italsky. Anglicky tam nikdo moc neumí,“ usmíval se student rozloženého třetího ročníku gymnázia. A pilný dříč, jehož nejoblíbenějším chodem jsou podle trenéra Lutovského výjezdy do sjezdovky na Zadově.

Mladý český biker letos bojoval s bolavým kolenem, ale nakonec jako prvoročák vyjel skvělé čtvrté místo na mistrovství světa v Hafjelu. „Byl to můj sen, další dostat se do profesionálního týmu. Šlo to celkem rychle,“ usmívá se.

Vastl přesedlá po čtyřech letech ze Specialized na Bianchi. „Dostanu nejvyššího hardtaila i fulla, až si na ně zvyknu, tak vyladíme detaily,“ chystá se. Italský servisman mu už nastavil posed. „Jen tak od oka. Má ho od něj takhle i Hermida, už deset let.“ Dojede s ním za rok pro medaili z mistrovství světa? Jede se právě v Hermidově domově… Andoře!

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: