Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Kulhavý prodloužil ve Specialized Racing teamu

Sport

01.11.2014

Očekáváné se naplnilo, ale přece jen pro klid třeba říct: olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý pokračuje ve Specialized Racing teamu. Podepsal smlouvu na rok s opcí. „To nám dovolí lepší vyjednávací pozici před olympijskou sezonou,“ řekl.

V letošním roce sice jako první biker v historii zkompletoval ojedinělou sbírku titulů (olympijský vítěz, mistr světa XC, mistr světa maraton, mistr Evropy, vítěz Cape Epic). Vinou i zdravotních obtíží však neuspěl ve světovém poháru.

„Ani nevím, kolikátej jsem celkově skončil,“ usmál se kysele. Třicáté místo ho viditelně nezajímá, za rok se chce znovu vrátit do top 5. „Nechci sledovat nejlepší z desáté pozice a ptát se, proč to výš nejde,“ dodal. K tomu přispěje klid v zázemí i doladění zdravotních problémů s alergií.

„Byl jsem znovu na spirometrii. Je tam nález při největším zatížení. Sezonu mi to dojet dovolilo, teď trénovat taky můžu. Ale směrem k příštímu roku se to musí řešit. Možná požádáme UCI i WADA o výjimku pro užití nějakého dýchacího spreje,“ uvidíme.

Jaroslav Kulhavý chce vylepšit hlavně výsledky ve světovém poháru.

Jaroslav Kulhavý chce vylepšit hlavně výsledky ve světovém poháru.

Jinak platí jeho stoprocentní koncentrace na cross-country až do olympiády v Riu 2016. Ostatně stejně mluvil v rozsáhlém rozhovoru, který přináší aktuální číslo časopisu BIKE/Peloton.

A jak náročné bylo jednání ve Specialized? „Dopadlo to. Měli jsme sice jednu náhradní variantu, ale ani jsme ji nemuseli zmiňovat, šířit ji dál.“ Portfolio partnerů bikového šampiona doplňuje čerstvě tuzemská hodinářská značka Prim, pro níž pracuje jeho manažer Zdeněk Löffelman.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: