Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Video: Straka útočí! Nekřičte a nebraňte se

News

21.10.2014

Že vás ještě na kole nikdy nenapadl pták? Nevadí, nás také ne, ale v Austrálii a na Novém Zélandu s tím mnozí cyklisté zkušenosti mají. Trent Nicholson natočil na GoPro kameru parádní snímky útočící straky. Ty se výjimečně stávají agresivní v době, kdy se jim narodí mláďata.

Autor:Viktor NosekFoto:Bike

Kdo má z ptáků fobii, tohle by zažít nechtěl. Několik cyklistů totiž uvedlo, že kvůli ataku z nebe z kola spadlo. „Určité procento ptáků opravdu napadá lidi ve svém teritoriu. Přitom po většinu roku to jsou neškodná milá zvířata,“ řekl Nicholson.

Na zpomalené záběry útoku se podívejte zde:

_A7Gw217EJ4

Období agresivity přichází v září či říjnu a trvá poměrně krátce. Nejdůležitější je nosit helmu a také si chránit oči brýlemi. Srážka s ptákem v rychlosti totiž může být drsná.

Na dalším videu je napadena žena, která vyděšeně řve na celé kolo. To však podle odborníků není cesta k tomu, aby straka v útocích přestala a odletěla.

Nepříjemnosti zažili i chodci v Sydney, nejlepší je podle všeho zůstat tiše a odejít. „Mohou se vám vrhnout na hlavu, což je od nich varování. Klovnou jen ojediněle. Chtějí spíš zastrašit,“ konstatovala Eira Battagliová, odbornice na problematiku ze Sydney. „Když se zastavíte a dáte si ruce na hlavu, nechají vás být, protože pak pro ně nejste hrozbou. Nemávejte rukama a nedělejte povyk,“ dodává.

Nic, o co by člověk na kole stál.

Nic, o co by člověk na kole stál.

Někteří cyklisté si na helmu raději připevňují například výstražné tyčky, aby se jich ptáci báli. Takže až pojedete na kole na druhé straně zeměkoule, mějte oči navrch hlavy…

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: