Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

To není zbraň, ale lyže. Head Supershape i-Magnum


Neexistuje nejlepší, nebo nejvšestrannější lyže. Musíte zkoušet, vnímat a pak se rozhodovat – čemu a kdy dáte přednost. Anebo co zvolíte s co nejširším záběrem obsažených podmínek s rizikem, že v některých okamžicích to nebude úplně stoprocentní. Hodně univerzální sjezdovková a tudíž pochopitelně velmi oblíbená lyže je Head Supershape i.Magnum.

Prověřili jsme ji v náročných terénech arlberské arény St. Antonu. Nástup i zvykání si proběhlo rychle. A pak skvěle obstála na pevnějším povrchu i v chumelenici s deštěm, které zatížily haldy vyhrnutého sněhu, o den později. Pořád se ale drandilo po upravených pistách, od modré přes červenou až po černou. Patří k nejprodávanějším na světě, není divu.

Snadné ovladatelnosti a zároveň přilnavosti napomáhá sendvičová konstrukce celodřevěného jádra Worldcup a letos nově materiál Graphene, mnohem tužší než ocel, oproti Titanalovým plátům zvyšují torzní tuhost, což oceníte hlavně na plotnách. Proto jsou inteligentní vlákna umístěna v úhlu 45 stupňů před vázáním. Bočnice přenášejí impulsy na hranu a také tlumí vibrace.

Dále pracuje  Kers systém, jakési turbodmychadlo, nabírá energii pro dokončení oblouku. Načasování a uvolnění energie se děje automaticky z čipu za patou (který lze odlišně nastavit) pizoelektrickými vlákny v průběhu provedení zatáčky a výjezdu z ní, což přispívá ke zrychlení. Pro lepší představu, v oblouku se lyže jakoby ohne a při výjezdu se pak narovnáním vystřelí.

Tedy můžeme mluvit až o závodní charakteristice, přitom však určené sice pro sportovce, ale ne už závoďáky. Lehčí lyžaře (67 kg při 180 cm) podrží skvěle i v delších obloucích, byť jsou určené pro kratší. V základu se nabízí „heaďácké“ vázání Prd 12.

Taktéž zmínku zaslouží závodní skluznice UHM C Base. A rocker (zde velmi dlouhý přední až 290 mm dovolující „plavbu“ v prašanu a zadní 240 mm podporující stabilitu při doskocích), rádius i odpružení se koordinuje společně do technologické směsi Era 3.0.

Takže pokud český lyžník stále touží po těch „jediných“, tady k nim má hodně blízko. Rakouská značka vyrábí i v Česku. A pokud sháníte reference, tak Šárka Záhrobská si na nich dojela pro bronz na mistrovství světa v Santa Catarině 2005, k výšinám lyžařské slávy dovezly už i Jean-Clauda Killyho či Bode Millera.

 

Head Supershape i.Magnum

lyže pro střední a kratší oblouk

rádius 13,1

vykrojení 131-72-110

délky 156, 163, 170 a 177 cm

cena 15 192 Kč (dříve 18 990 Kč)

 


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: