Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Z krkonošského Vrchlabí přicházejí lyže, vyvinuté přímo pro děti


Po ročním prodeji dětských snowboardů, pak kol, přichází v těchto dnech Beany, česká značka z krkonošského Vrchlabí, na trh s dětskými lyžemi. Žádné dospělé „zkráceniny“, ale přednostně vyvinuté pro malé lyžaře.

Vyrábějí ve fabrikách, odkud vycházejí i velké brandy. Ale tvoří se ve vlastních formách, jejichž tvary navrhl majitel firmy Roman Blažek, muž s dvacetiletou zkušeností s výrobou a táta dvou dětí. „Změkčit, zlehčit, najít lepší flexi,“ vysvětluje své priority, které se velkým značkám, směřujícím na masový trh, nevyplatí významně akcentovat.

Nízká hmotnost, atraktivní design a rozumná cena. To jsou hlavní přednosti, díky nimž se stojí za to o lyže a prkna Beany zajímat.

U páru lyží to dělá okolo deseti procent, u snowboardu až čtvrtinu váhy. Což se projevuje prioritně v ovladatelnosti na kopci, ale přináší druhý efekt i pod ním. Dítě snáze vycvičíte, aby se o svůj materiál postaralo samo, tedy přeneslo ho aspoň k autu nebo do chaty. Že se to daří, svědčí už ohlasy zákazníků na firemním facebooku.

Prkna i lyže jsou celodřevěné (kombinace javoru, topolu a exotické paulovnie) ze speciálně broušených desek, doplněných biaxiálním laminátem tkaným pod úhlem 90 stupňů, čímž se stává měkčí a pružnější snowboard nebo lyže na svahu pak lépe drží v oblouku. Což znamená, že také lépe odpustí chybu a podrží. Ale pořád zůstává dostatečně tvrdé na to, aby se dítě svezlo. Jsou taktéž vybaveny camberem, usnadňujícím ovladatelnost i ve větších rychlostech.

Extrudovaná skluznice má nízké nároky na údržbu, vyniká odolností a je pořád rychlejší než neudržovaná nevoskovaná sintrovaná skluznice. Prioritně jsou pro všechny, nejen malé závodníky, i když brány také snadno a rychle projedou.

Tři modely lyží Traffic, Homework a Skeleton přicházejí v délkách 70 až 110 cm, holčičí Tree 70-120 a Totem 110-140. Snowboardy (Party, Pasta, Birdy) mají 80-136 cm, Spectre s nulovým flatem 100-140. „U prken jsme provedli mírné úpravy směrem do šířky. Lyže jsme vytestovali a teď je chceme podržet dva roky. Postupně bychom se rádi posunuli i k lyžím pro juniory až do délek 165 cm,“ uvažuje Blažek.

Design vychází z komiksových kreseb, nechybí dětské lebky a hravé „čmáranice“, ale vše v příjemných barvách. A cena? Lyže za 2 499 Kč (s vázáním Tyrolia SX 4,5 AC nebo 7,7 AC za 3 499 Kč), prkna 3 699 Kč. Kromě přímého prodeje v sídle Beany ve Vrchlabí (nebo na internetu) se ptejte ve sportovních speciálkách. „Chceme, aby si zákazník vzal lyži nebo prkno do ruky, prohlédl,“ vysvětluje prodejní strategii majitel Blažek.


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: