Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Jak pořídit materiál na lyže? Vše v jednom. Obchod, servis, bazar. Harfa sport jede


Jak si vybrat v nepřeberné nabídce lyžařského materiálu, jak získat kompletní servis a ještě moci „rychle“ točit dětskou výbavu? Nejlíp na jednom místě, neboť jedna operace často souvisí s druhou. Dům lyží a kol v Praze na Harfě nabízí možná nejkomplexnější služby.

První rok v rozšířených prostorách, jímž zahájili druhé dvacetiletí existence, hodnotí jako nejúspěšnější v historii firmy Harfa sport. „Tržbově i hospodářsky, pomohla nám konečně pořádná zima po třech letech i zlepšená makroekonomická situace v zemi,“ říká jeden ze spolumajitelů Zdeněk Hnát.

„Řešíme už i doobjednávky, uvidíme, jak budeme vypadat v únoru,“ dodává. I léto, obvykle za zimou zaostávající, přineslo vylepšená čísla. Jenže víc pater a víc metrů znamená i víc zásob a víc nákladů, na zaměstnance i na marketink. „Počítáme, že nám potrvá ještě rok až dva než se všechno vyrovná, než všechno vyladíme. Učíme se při tom, ale jsou to synergie, které do sebe zapadají,“ těší se také jeden ze zakladatelů značky. Tím druhým je Jaromír Fic.

Na podzim tu usedli do nových kanceláří, rozšířili i prodejní plochu ve druhém patře. Díky tomu už mají přes 1 500 m2 v celkem čtyřech podlažích. Začínali na 249… V suterénu sídlí servis, půjčovna a bazar. V přízemí „lyžařina“ a v druhé polovině „hostuje“ spřízněný Hudy sport. V prvním patře se už vedle sebe rovnají lyže i kola a ve druhém zůstává mimosezonní nabídka, tedy nyní další kola.

Filozofickým záměrem je nabídnout kvalitní materiál bonitní a poučené klientele. „Také jsme si prošli možná devítiletým vývojem, ale funguje to. Lidi se k nám naučili chodit, vědí, za čím jdou.“ Což znamená, že ceny nových lyží začínají od deseti tisíc korun, tím přesahují řetězce sportovních supermarketů. Podobně i lyžáky (od sedmi tisíc) i oblečení. Levnější ceny najdete u kvalitního bazaru, kde pořídíte slušné lyže do pěti tisíc (výběr z až 400 párů lyží a 500 párů bot).

Letošním hitem se staly švýcarské lyže Stöckli, potvrzující dlouhodobou vysokou kvalitu. Přitom paradoxně továrna měla v létě dvouměsíční výpadek, takže stíhá zásobovat zájemce tak tak. „Víc a víc se prodávají i speciální dámské lyže, skialpové sety (solidní komplet okolo 40 000 Kč) i kvalitnější dětská výbava. A pokud byste se chtěli opravdu ukázat – pár lyží Zai Onza. Tu mají za 247 000 Kč. Loni prodali v této cenové relaci dva, jedny Bentley s žulovým plátem, vonící po čokoládě.

Fajnšmekři už vědí o kopytech Strolz, na nichž vám vytvarují lyžáku přímo na vaši nohu. Vězte, že na jednu nohu lze v této stavebnici postavit až 184 kombinací! Dokonalou obsluhu zvládnou tři vyškolení zaměstnanci, což v létě ocenil při své pražské návštěvě i majitel značky Hannes Strolz. Aktuální model Evolution dovoluje snažší nástup do boty, což ocení hlavně starší, ale stále aktivní (a solventní) generace.

Vedle špičkového sjezdařského materiálu tu pořídíte i běžecký, kde závodní lyže vyjdou přes deset tisíc. „Nejlíp se prodávají v cenové relaci mezi šesti a sedmi tisíci. Velký zájem je i o půjčování kvalitních běžek,“ ukazuje Zdeněk Hnát.

V servisu tu neustále pracují dvě linky Wintersteiger, dokáží vám tu i dokonale „vyvařit“ skluznici a připravit závodní navoskování. Vždyť si tu sám nachystal lyže i Radek Čermák, český rekordman v rychlostním lyžování. V březnu ve Francii posunul bariéru až na 243, 570 km/h.

Na Harfě drží i přes zimu rozsáhlý cyklistický program. „Je dobré, že jsou tu kola vidět. I když zákazník třeba teď zrovna nenakoupí, vrátí se později. Nemusíme tolik stěhovat obchod a pořád líp a líp se prodávají zimní doplňky, před Vánoci hodně i dětská kola, „ vysvětluje spolumajitel.

Od března tu bude v provozu koutek Trek Project One, kde si budete moci nakonfigurovat podobu svého kola přímo na míru i unikátním designem. K tomu si můžete dle trekovské receptury nechat nastavit posez. Školení experta proběhne až v Londýně. 


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: