Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Stan, to je prázdninová nezbytnost. Test Hannah Sett3


Nejen kola, duše, pumpička, ráfky, patky…. Taky stan patří do výbavy správného bikera, který se jen nechrtí za tréninkem, ale rád se vydá hlavně v létě na pár dní do přírody. Čímžto násobí zážitek i přibaleným dětem. Otestovali jsme stan Hannah Sett3.

Méně zkušený traper se musí při první stavbě zamyslet, neboť se jedná o dvouplášťový stan s vnější konstrukcí. To znamená nejprve rozprostřít svrchní část, pak provléknout všechny tři duralové pruty (dva křižné, jeden na klenbu nad předsíní), vztyčit, zatlouct kolíky a knoflíky připevnit vnitřní ložnici.

Při častějších přesunech nemusíte zavěšený vnitřek odepínat a už napodruhé ho postavíte i sami za tmy za pár minut. Jen pak ranní vytahování rozkládajících se prutů by mohlo být plynulejší, ale nešť…

Do ložnice oddělené od předsíňky zazipovaným vchodem se pohodlně srovnají tři lidé, nebo rodiče se dvěma menšími dětmi. Uvnitř najdete dvě kapsy i šňůrku třeba na zavěšení brýlí na noc. Hlavní kupole má tři kryté odvětrávací otvory, to je citelný bonus po pár hodinách zadýchání.

Předsíňka dodává komfort pro uložení batožiny za delšího pobytu, nebo vám aspoň nezvlhnou boty při jednom přenocování. Má dva vchody z obou stran, nemusíte tak složitě plánovat stavbu. Na hodně suchém nebo tvrdém podkladu můžete odhrnout podlážku. Z vnější strany vede několik šňůr na stabilnější ukotvení nebo sušení prádla. Pokud vyrazíte do divočiny sami a bez auta, složíte se pod celtu i s kolem.

Skladnost i váha 3,75 kg jsou v rozumné normě. Nemusíte ho zrovna denně vláčet na zádech, ale na kole, natož v autě, jej převezete bez váhání i bez vzorného sbalení. Vše nacpete do jednoho pytle, při rozkládání váhy na nosiče i do dvou nebo tří.

Materiál se zdá dostatečně funkční. Vydržel v prudkém slunci, větru i hustém dešti. Extrémní vysokohorskou vichřicí ani mrazem jsme ho netrápili. Výrobce udává výšku vodního sloupce u odnímatelné podlážky 10 000 mm, u tropika 4 000 mm. Ve vlhčím prostředí se dá vždycky vypomoci igelitovou podložkou.

Pokud se zrovna netoužíte maskovat kdesi v odlehlých končinách národního parku, jasně oranžová barva, tzv. mandarine red, se stane příjemným poznávacím znakem na první pohled. Potěší i aktuálně snížená cena z původních šesti tisíc korun zhruba o čtvrtinu.

stan Hannah Sett3

cena: 4 792 Kč (původně 5 990 Kč)

hmotnost: 3 750 g

rozměr: 200 x 340/115 cm (sbalený 18 x 45 cm)

materiál: 190T polyester PU, odolnost tropika 4 000 mm, podlážky 10 000 mm

barva: mandarin red/zelená

příslušenství: 3 skládací pruty, kolíky (v samostatných pytlících)


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: