Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Bergtagen neboli Užij zimní přírody s liškou


Ikoničtí přírodňáci ze Fjällräven vyrážejí do zimy v duchu trendu Bergrtagen, což znamená přeneseně švédsky cosi jako Užij si přírody, pohlcen duchem hor. Kousky této kolekce můžete čeknout i v novém obchodě značky v rozšířeném pražském supercentru Chodov. 

Z kvalitního a nadčasového, avšak spíše expedičního či přírodně vycházkového (ve skandinávských rozměrech) konceptu přichází Bergtagen více k ještě aktivnímu pohybu v přírodě, moutaineeringu, jak se říká světácky.

Zůstat v teple a suchu, tak zní základní požadavek. Materiál není určen pro špičkové horolezce, ale pro obyčejné lidi, který si chtějí i na delších výpravách, ať pěších či s lyžemi, užít vysoký standard. Pro ty, pro něž je cesta cílem.

„Účelem bylo doplnit nabídku pro typické zákazníky, aby se s ní byli schopni vydat i nad hranici lesa, což vyžaduje jistou kondici a zápřah, ale na druhou stranu nemusíte být zrovna vrcholový sportovec,“ vysvětluje Lukáš Liška, majitel sítě už čtyř obchodů Fjällräven Shop v Česku.

První vrstva z merina hřeje, ale odvádí vlhkost kanálky. Střední vrstva G1000 light eco je prodyšná a vyztužená corylonem proti oděru. Vrchní eco shell s třívrstvou membránou s vysokým sloupcem (30 m, prodyšnost 26) je z odolného polyamidu s impregnací bez fluorkarbonů, hladší než doposavad. Nějaký čas před deštěm ochrání, ale přiznejte si, půjdete v bouři na celodenní výlet? A izolační G-Loft supreme skvěle hřeje v poměru k váze. V součtu změn jsou bundy i kalhoty odlehčenější.

Ostatně i tradiční péřovka Expedition Down Jacket (nyní 21 490 Kč), kterou vynalezl sám otec zakladatel značky Ake Nordin, přichází v odlehčené verzi Lite  (o 35% váhy a 5 500 Kč), která i lépe sedí na těle. Je plněná peřím - z 90% husím - rozloženým do dvou vrstev, které maximálně eliminují ztrátu tepla.

Rozšiřuje se i kolekce Keb o Expedition Down Jacket (váha pouze 420 g pánská a 350 g dámská verze), dále Touring Down Jacket, Touring kalhoty a lehoučká Keb Lite Padded Jacket (7 290 Kč), která se dá nosit samostatně i jako střední vrstva pod shellovou bundu.

K tomu potěší i rozšířená nabídka oblečení pro běžnější (pod)zimní užití včetně hoody mikin i svetrů. A jako vždy v českých obchodech Fjällräven najdete i spřízněné značky Hanwag, Primus.

 

 


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: