Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Fyrestorm od Colemana vaří jako osobní přítel

Test

Solidní turistický vařič patří do základní výbavy přírodních cestovatelů od kempařů přes bikery k extrémním horalům. Nový Coleman Fyrestorm své úkoly perfektně plní i ve větru. 

Kompletní set verze PCS (personal cooking system) obsahuje plynový vařič s piezo zapalováním, hrnec s neoprenovým obalem a uchem, plastové víko/poklici s otvorem, protivětrný kryt/stojánek, kartuši s hořlavinou i hadřík. Sbalit lze do sebe, váží 576 g bez kartuše.

Hrnec má objem 1,3 litru, díky čemuž poslouží nejen na kafe nebo čaj, ale i polívku nebo ohřátí plechovky fazolí. Neoprenový obal perfektně izoluje a při běžném zacházení nehrozí jeho propálení. Umyjete vodou, líp jarem, případné připálené čmouhy dočistíte bez potíží pískem.

Vařič má tři nastavitelné nožičky a lze ho ze 360 stupňů zakrýt lehce odvětraným krytem – po krátkém používání nám hezky změnil barvu z černa do měděna. Kryt se pak při dalším přesunu závitem připevní k hrnci.

Konkávní hořák Hyper-Flame má chromované podložky a předehřívací trubici, která prochází plamenem, čímž se účinněji odpařuje v chladných podmínkách. Lehce hučí, funguje perfektně, snadno se našroubuje na kartuši i spouští.

Piezo zapalování pomůže ve větru, naopak někdy po ránu ve vlhku líp chytne obyčejná sirka. To je fyzická realita. Dokáže dosáhnout varu i při rychlosti větru 6 m/s. Litr vody uvaří v bezvětří za 4:30 minuty, udává výrobce. Ano, platí přesně i ve výšce 1 600 metrů nad mořem. Prošel s námi i čtyřdenní Palaronda trek ve třech tisících.

Hodnota příkonu je 2 200 W. Používá se kartuše Xtreme (až do mínus 27 stupňů C) nebo Performance. Na běžné použití snídaně/večeře pro tři osoby v klidných letních podmínkách vydržela 230gramová plechová piksla šest dní. Tady samozřejmě záleží na intenzitě spotřeby.

Fyrestorma od tradiční americké značky si brzy oblíbíte pro příjemný design, odolnost a jednoduchou obsluhu, kterou zvládnou i děti (jasně pod dohledem J). Coleman dává i prodlouženou tříletou záruku.

Verze Alpine je bez hrnce a krytu, s příkonem 3 800 W, váží 315 g a stojí 1 169 Kč. V Česku pořídíte nejlépe na 4camping.cz

 

Coleman Fyrestorm PCS

Cena: nyní seženete i za 1 929 Kč (bez kartuše)

Rozměr: 20,4 x 13,6 cm

Hmotnost: 576 g

Spotřeba plynu: 158 g/hod.


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: