Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Český tým vyhrál zase Dolomitenmanna, Hynek zajel sedmý čas na kole

Sport

10.09.2018

Vynikajícího úspěchu dosáhly české týmy na letošním 31. ročníku extrémního závodu Red Bull Dolomitenmann v Rakousku. Odlo Team si v kategorii neprofesionálů dojel pro vítězství a celkové jedenácté místo, profesionálové z ČEZ Group finišovali v první desítce na osmém místě.

 

„Super výsledek, naprostá paráda. S výsledkem jsem spokojený, předčilo to moje očekávání,“ usmíval se v cíli Michal Buchtel, kajakář Odlo Teamu. „Ale podobnou dřinu jsem ještě nezažil, byl to masakr. Voda byla studená, vzduch kolem dvaceti stupňů. Pořádně jsem nevěděl, jak se obléknout.“

Red Bull Dolomitenmann je považovaný za nejtěžší štafetový závod na světě. Skládá se ze čtyř částí – běhu, paraglidingu, kajaku a mountain bikingu. Běžce přitom hned po startu čeká dvoukilometrové stoupání, paraglidistu výběh sjezdovky a kajakáře mimo jiné třeba skok ze sedmi metrů. To vše v krásném i krutém prostředí rakouských Dolomit nad Lienzem.

Odlo Team, jehož členy byli běžec Tomáš Maceček, paraglider Michal Krysta, biker Marek Rauchfuss a kajakář Michal Buchtel, vyhrál mezi "amatéry" časem 4 hodiny, 37 minut a 14 vteřin. O pár minut dříve (4:33:58) finišoval ČEZ Group ve složení David Schneider, Stanislav Mayer, Filip Adel a Vojtěch Zapletal.

„Jsem maximálně spokojený, kluci mně předali štafetu na dobrém místě, tak jsem si mohl jet svoji pohodičku. Jen bylo celkem teplo, takže jsem se dost potil. Je vždycky náročné odhadnout, jak bude na trati. Závod ale hodnotím jen pozitivně,“ řekl Vojtěch Zapletal, kajakář ČEZ Group .

Na startu tradičního závodu, jenž měl premiéru v roce 1988, startovalo celkem 12 českých týmů, z toho tři v kategorii Profesionál. Po Odlo Teamu a ČEZ Groupu se do první dvacítky výsledkové listiny vešly další tři týmy: Čedok (Janů, Škrabálek, Fojtík, Mrůzek - 8. místo, 04:35:25), ASS Brno Extrem Abuelo 14. místo (04:40:45) a ASS Brno Extrem 19. místo (04:53:32).

Řada týmů byla však složená ze závodníků více národností, v tom vítězném s názvem Koland Topsport Professional, který se jako jediný přiblížil čtyřhodinové hranici (04:06:46 h), startoval s lodí i Čech Lukáš Kubričan. Ten oslavil na Red Bull Dolomitenmann vítězství potřetí za sebou. Mezi bikery zajel v rámci přípravy na mistrovství světa v maratonu čtvrtý nejlepší čas Kristian Hynek, člen sedmého týmu Panaceo. Rauchfuss měl osmý čas celkově, v měřeném sjezdoivém úseku však zajel jako druhý nejlepší.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: