Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Katamarány létaly v Portugalsku skrz hejna delfínů. A Křížek má páté místo

Sport

31.07.2018

Reprezentační posádka jachtařského týmu Masterlan, tentokrát ve složení David Křížek a Zdeněk Adam, si v náročném závodě světové Flying Phantom Series v portugalském Cascais doplula pro skvělé 5. místo.

Úvod závodu přitom našim úplně nevycházel. Kosatník Zdeněk Adam stále nebyl v ideální formě a trápila ho bolest zranění utrženého bicepsu z počátku sezony. Nicméně se rychle dostával do formy a zvykal si na vysoké rychlosti na hladké vodě zálivu v Cascais.
 
Druhý den vše bylo o poznání lepší a naše posádka dokázala dojet dokonce i na 2., resp. 3. místě a průběžně poskočila na 6. příčku. Posun pokračoval i v dalším dnu, kdy se našim opět dařilo a v poslední rozjížďce dne zakončili na 3. místě v nesmírně tvrdých jachtařských podmínkách.
 
Horší to bylo poslední den. Nejprve drobné technické problémy, pak téměř kolize s výletní lodí, která se přimotala na závodní okruh a pak divoký průlet hejnem delfínů, což hrozilo velkým karambolem. I tak posádka dokázala dosavadní pozici udržet a po celkem odjetých 22 rozjížďkách si odváží zatím historicky nejlepší 5. místo. Zvítězil Idreva Zephyr Foiling, na 2. místě skončil Team France Jeune a na 3. Culture Foil.
 
Jachtaře čeká koncem srpna poslední závod letošní Flying Phantom Series v Cardiffu. Masterlan je zatím na průběžném 6. místě.
 
 
“Byl to opět jeden z nejlepších závodů mého života. Naprosto hladká voda a silný vítr. Loď létala nad vodou rychlostí až 55 km/h. Nebyla nouze o řadu divokých situací. Přitom skvělé počasí a dobré zázemí," řekl po příjezdu kormidelník týmu David Křížek.
 
"Zdeněk neměl zcela doléčené zranění a rozhodně nestačil nabrat jeho jinak pověstnou buldočí sílu. Ze začátku ruku večer vždy ledoval, ale pak chytil druhý dech a vše vypadalo úplně jinak. Po dobrých startech jsme se několikrát dostali i do čela závodu a bojovali s těmi nejlepšími. Máme spolu ale málo najezděno a tak se projevily drobné ztráty v manévrech. Také ne vždy se mi dařilo dělat dobrá taktická rozhodnutí. Po součtu je z toho i tak pro nás skvělé 5. místo. Mám obrovskou radost, že to prostě jde, a že česká vlajka na plachtě rozhodně nedělala ostudu. Ještě uvidíme jaké bude složení posádky na finále v Cardiffu. Bylo by skvělé tento výsledek zopakovat,” dodal. 
 
Více na www.davidkrizek.cz
 
 
 

 

 

 

 

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: