Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Ondra vládl i domácímu šampionátu v lezení na obtížnost


30.10.2017

V nedělním finále mistrovství ČR v lezení na obtížnost předvedl dle očekávání nejlepší výkon Adam Ondra, který zdolal 13 metrovou stěnu jako jediný. Mezi ženami dominovala Iva Vejmolová. Nejlepší české lezce viděly v průběhu víkendu tisíce návštěvníků Metropole Zličín.

V ženském finále předvedla nejlepší výkon Iva Vejmolová. Na stupních vítězů jí doplnily druhá Eliška Adamovská a třetí Eliška Novotná.

Mezi muži kraloval Adam Ondra – nejlepší český lezec současnosti. Jako jediný ze všech účastníků finále dosáhl vrcholu cesty. "Na té finálové cestě jsem si zalezl hezky. Byla pěkně postavená a ty tři poslední pohyby byly opravdu hodně náročné,“ řekl. Na druhém místě skončil loňský vítěz Jakub Konečný a třetí se umístil Rišat Chaibullin z Kazachstánu.

Ceny vítězům předal předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Lezení na obtížnost je totiž nově zařazeno mezi sportovní disciplíny LOH 2020 v Tokiu.

MČR v lezení  ukázalo světlou budoucnost lezeckého sportu, valnou část účastníků tvořili junioři a k dispozici byla i stěna pro veřejnost, kterou si oblíbili převážně dětští fanoušci tohoto sportu.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: