Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Lipno Sport Fest: 59 akcí v 9 dnech. Pro všechny


23.08.2014

Závodem dračích lodí a na paddleboardech startuje dnes na největší vodní hladině v zemi nabitý program devítidenního Lipno Sport Festu. Přijeďte, vybere si každý. Poslední týden prázdnin je ideální šance.

Už potřetí se pořadatelům daří naplňovat koncept intenzívní sportovní nabídky špičkových událostí, ale i zkušebních lekcí pro všechny. V nepřeberném počtu disciplín. K tomu v duchu antické kalokagathie také něco pro další rozvoj ducha. Letos 59 akcí, z toho pět mistrovství republiky, 47 sportovních kurzů nebo testování materiálu a 7 kulturních představení.

U zrodu stála olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová. „Mám velkou radost nejen z toho, jak se rozrostl, ale hlavně z toho, že učí lidi sportovat, pohybovat se, nebo se ve sportu zdokonalovat. To vše pod dohledem zkušených lektorů a navíc zábavnou formou,“ řekla. Určitě ji tu zase potkáte na společném výběhu nebo vyjížďce na kole.

Zázemí najdete v maríně Lipno pod Aquaworldem, kde celý den fungují půjčovny koloběžek, bicyklů Author, paddleboardů, běžeckých bot Salomon a hodinek Suunto, inline bruslí, najdete tu informace o programu.

Sportovat na Lipně mohou všechny generace.

Sportovat na Lipně mohou všechny generace.

„Jsme rádi, že můžeme nabídnout lidem něco navíc kromě nádherné přírody a kvalitního ubytování,“ říká Eva Černíková ze společnosti Lipensko, která zdejší Sport Fest řídí.

Festivalu se účastní rodiny s dětmi, jednotlivci i senioři. Letos opět přijedou také handicapovaní sportovci, pro které je Lipno ideálním místem k odpočinku i tréninku. „Spolupracujeme velmi úzce s nevidomými ze sdružení Jeden na jednoho. Zúčastní se závodů na dračích lodích a výuky na paddelboardech. V marině například bude umístěný stánek se speciálními vozíky pro sport,“ dodává Černíková.

Teď ještě krátký výběr ze závodní nabídky: neděle Horský půlmaraton 21 km, součást Salomon Trail Running Cupu s výběhem na Stezku nad korunami stromů. Tam se poběží i ve čtvrtek večer za doprovodu bubenické formace. Příští víkend se jede mistrovství ČR v jachtingu.

Přes týden hodiny aerobiku nebo výrazového tance nejen pro ženy s Hankou Kynychovou a dalšími známými tvářemi, beseda o tom, jak sportovat v těhotenství a s miminy s vítězkou Woman´s Challenge a další.

Sport doplňuje množství kulturních akcí.

Sport doplňuje množství kulturních akcí.

V koncertech vystoupí Sisa Fehérová a Pitch Bender a také Dasha. Celý program zakončí velkolepá laserová show. Chystají se i divadelní představení pro děti: Zakletá princezna, Velká cirkusová pohádka, Červená karkulka, nebo živý koncert Pískomil se vrací.

Podrobný aktuální program najdete na www.lipno.info

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: