Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Tuk-tuk i Kyajo Ri. Letem světem s Outdoorem. Vyšlo letní číslo

Info

31.07.2018

Letní číslo magazínu OUTDOOR, které se právě objevuje na pultech dobrých prodejců novin a časopisů se nám rozmáchlo od vrcholu himálajské Kyajo Ri přes Alpy a Dolomity až k Ataviru, nejvyšší hoře Rhodosu. Ze zátočin jižního ostrova Nového Zélandu nebo čarokrásných Lofot až po hanáckou placku podél řeky Hloučely. A díky hlavnímu rozhovoru jsme podstoupili i cestu kolem světa nebo pouť do Santiaga de Compostella.

Vyrazili jsme s divokým korzárem horských štítů Markem Holečkem, ale i růžovou bárbínou, ne tak nekorektně, že prosím, princeznou Luckou Radovou. Anebo vrakovým potápěčem Jindřichem Böhmem.

S batohem, tuk-tukem, na kole, paddleboardu, obytným vozem nebo jen s notebookem. K tomu jsme otestovali hlavně bundy a boty.

To všechno je outdoor, tak si to myslíme. A takový vám ho nabízíme s vírou, že vás bude bavit.

Tady krátká ochutnávka:

1)     „Frrrrr - šouuup, no a pak buch-plác. A byli jsme dole. Tak to je. Někdy se snažíte, máte k tomu časové rezervy a bůhví co ještě. Tady nebyla ani minuta navíc, přesto vše sedlo, jak pr…del na hrnec. Od vystartování z malé osady usazené pod  Himalájskými obry, po doběh do jiné horoucí řitě, trval tři pekelné dny,“ napsal Marek Holeček o sestupu z Kyajo Ri…

2)     „Teď jsem strávila půl roku na cestě, vrátila se, rozešli jsme se s manželem… A vlastně rok nemám domov. Nedělá mi to dobře. Ale nejsem moc dobrá v tom být doma, pět měsíců v tuk-tuku jsem se cítila líp,“ vypráví o svém životě profesionální cestovatelka Lucie Radová v hlavním rozhovoru.

3)     „Zdá se, že právě teď učinit pár střízlivých poznámek k tématu konzumace alkoholu při pobytu v přírodě a vykonávání pohybových činností je na místě. Následující text nebude traktátem, filipikou, vlastně ani ne polemikou, natožpak kritikou,“ píše Josef Káninský v úvodu svého textu, zamýšlejícího se nad aktuálními zákonnými normami v požívání alkoholu pro vodáky, cyklisty i lyžaře.

4)     „Potěšení z jihotyrolské bikovačky násobí (v létě) koupání v průzračném teplém jezeře i (pořád) dobrého vína. Nabízíme tip na čtyřdenní návštěvu Traminu, kde stojí první bike hotel v Jižním Tyrolsku.Časová platnost reportáže a tím i slibovaného zážitku vydrží od března do září, možná i října.  Záleží jen na vás, zda zvolíte krátký únik z každodenní všednosti. Anebo doplníte přívěsek na delší výpravu, ať už k moři, Lago di Gardu nebo Dolomit,“ začíná cestovatelská bike reportáž z Jižního Jižního Tyrolska, ano, to není chyba, tak zní správně název regionu.

5)     „Základní nadhodnotou, kterou vám obytný vůz poskytne, je svoboda. Jedete si, bydlíte si a pohybujete se, kde a jak chcete. Vysoko v horách, na klidné pláži u moře nebo v nedostupných hvozdech. Nabízíme vám první zážitek na vlastní kůži se vším všudy,“ rozjíždí se testování Bruna, resp. vozu Bürstner Argos Time 660 G (typ Fiat Ducato) z půjčovny Barth Caravan Pardubice.

Léto budiž pochváleno, napsal básnický impresionista Fráňa Šrámek. Už skoro před sto lety, ale na tom se nic nemění staletí. Užijte si ho, čtěte a pak nám o tom taky napište.

 

 

 

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: