Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Terénní triatlon pro každého, už v neděli v Hradci Králové, dlouholeté baště

Sport

22.07.2018

Už patnáctý ročník terénního triatlonu startuje v neděli (29. 7.) v královéhradeckém lese u rybníku Biřička. I síla tradice vypovídá o vytrvalosti a zaujetí organizátorů. A pokud byla nedávná prachatická Xterra opravdu výsostnou výzvou, tady se nemusí bát nikdo první zkoušky.

Jen vzít horské kolo, helmu a kus odvahy a vyrazit. Kdy jindy než ve žhavém létě zkusit triatlon? Navíc, když tu najdete povětšinou rovinaté lesní tratě s mírným profilem pro kolo i běh. Přesto zabíračka, tempo a tepy si určíte jen vy sami.

Třeba právě tady pak dostanete tu správnou žízeň na pořádný triatlonový trénink. A ten přírodní, terénní, který přišel na svět a dodnes se drží pod erbem Xterra, je přece atraktivnější, zábavnější a na druhou stranu i přístupnější všem. Nemusíte být elitním plavcem, nejvíc získáte na horském kole a běhá se ve stínu lesa, nebo v terénu, žádná rozpálená silnice.

„Tratě se nemění, voda je celkem slušná,“ hlásí z posledních příprav oba hlavní pořadatelé a zkušení závodníci, Leoš Roušavý, ano, také dlouholetý účastník světových šampionátů v kvadriatlonu, a Lukáš Netík, také on už startoval i na mistrovství světa Xterra na Havaji. Přihlásit se dá ještě na místě před závodem, informace najdete na facebooku. Hradec Králové je dlouholetá triatlonová bašta, po útlumu zdejšího Labe tri klubu, se drží víc právě terénní triatlon.

Easy verze (start 11.30) měří 0,1-8 a 1,5 km, můžete si postavit i štafetu, co člen, to jedna disciplína na klasické trati 1 – 32 – 8 (start ve 13). Děti pojedou jen duatlon dle věkových kategorií (už od 10 hodin), pořadatelé zajistí i jejich ohlídání, až táta s mámou vyrazí sami na trať.

Loni tu zvítězila vycházející hvězdička Vojtěch Bednarský a zkušená Tereza Rudolfová, členka české reprezentace v extrémních adventure závodech.

Po nadšeném stratu v roce 2002, kdy se jel první terénní triatlon v Evropě právě v Česku na Hluboké, ho následoval několik let seriál Xterra Czech tour. Série domácích podniků se letos obnovuje. Nejprve se jel terénní duatlon Hus muž v Křišťanovicích nad Prachaticemi, pak v režii Jana Řehuly v Plzni a naposledy minulý víkend Krušnoman v Mostu. Druhý červencový víkend ozdobil kalendář zmíněný návrat světové kvalifikace Xterry do Prachatic – taktéž součást šestnáctidílné evropské túry.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: