Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Havajská brána se otvírá v Prachaticích. Je tu světová Xterra, terénní triatlon

Sport

02.07.2018

Tento víkend 14. a 15. července budou patřit jihočeské Prachatice světovému triatlonu. Do města pod Libínem se vrací po dvouleté pauze kultovní triatlonový festival Xterra. Kromě závodů světové elity, dětského triatlonu a běhu se mohou návštěvníci těšit na obrovský festival jehož vyvrcholením bude koncert Bena Cristovaa i Penerů strýčka Homeboye.

„Nepůjde jen o sport, chceme aby se z Xterry stal festival pro celou rodinu.“ vysvětluje duchovní otec projektu Michal Piloušek. O nadcházejícím víkendu celé centrum Prachatic a blízký Křišťanovický rybník ovládne festival čítající velký dětský park plný atrakcí v areálu Parkán, odpočinkovou zónu s kvalitním jídlem v Poštovní ulici a především pak hlavní centrum závodu na Velkém náměstí.

Sobotní program se bude odehrávat především na Křišťanovickém rybníce. Děti od 8 do 15 let si budou moci zkusit pravý triatlon na přiměřených distancích. Startuje se zdarma a každý si z cíle odnese účastnickou medaili! Po poledni startuje závod Xterra Sprint.

Na kratších tratích si zde dospěláci mohou vyzkoušet triatlon na horských kolech. Večer potom od 18:00 na Velkém náměstí v Prachaticích proběhne slavnostní zahájení světového poháru Xterra s koncerty kapel Dirty Blondes a PSH.

Nedělní ráno bude patřit nejmenším sportovcům, kdy centrem Prachatic proběhne dětský běh pro děti od 0 do 15 let. V 8 hodin ráno se také otevřou zmiňované zábavní zóny. Na jedenáctou hodinu je u Křišťanovického rybníka plánován start hlavního závodu.

Na prestižní závod dorazí kompletní světová špička včetně aktuálního mistra světa Bradley Weisse z Jižní Afriky, legendárního Španěla Rubena Ruzafy nebo posledního vítěze Xterra Czech z roku 2015 Australana Bena Allena. V ženské kategorii je favoritkou domácí Helena Karásková - dříve Erbenová a Balatková, na záda jí budou dýchat například Nicole Waltersová z Velké Británie, Lizzie Orchardová z Nového Zélandu nebo nestárnoucí Carina Wasleová z Rakouska.

Kromě nich se na start hlavní kategorie postaví přes 200 triatlonistů z více než 25 zemí světa. Poslední zájemci se mohou stále hlásit na webu www.xterra.cz, start není podmíněn žádnou licencí. Naopak nejlepší z věkvých kategorií se mohou kvalifikovat na mistrovství světa na havcajském ostrově Maui.

Celý průbeh eltiního závodu se bude živě přenášet na facebookovou stránku Xterra Czech za použití osmi kamer. Stejný přenos budou moci fanoušci živě sledovat na velkoplošné obrazovce na Velkém náměstí v Prachaticích.

Nedělní program zpestří exhibice na U-rampě BMX, koncerty kapel a samozřejmě především živý průjezd elitních závodníků. Ti do Prachatic dorazí okolo 12.40, kdy se zde přezují a absolvují dvoukolový běh v okolí Prachatic. V cíli je očekáván první borec ve 13.30, první dáma okolo 13.50. Večerní program zakončí vyhlášení vítězů a koncert populárního Bena Cristovaa.

Celý program Xterra Czech včetně koncertů je zcela zdarma. Pořadatelé slibují krásné počasí a bohatý program pro celou rodinu. Prachatice se vrací na světovou triatlonovou mapu a vy můžete být u toho! Více informací najdete na www.xterra.cz, facebooku Xterra Czech a Instagramu xterra_czech.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: