Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Liščí Bergshell získal cenu za inovativní materiál

Info

23.06.2018

Švédská outdoorová značka Fjällräven získala na veletrhu OutDoor Trade Show v Německu ocenění Outdoor Award 2018 v kategorii "Inovativní materiál". Představila tu nový odolný a nepromokavý materiál z recyklovaného nylonu – Bergshell – pro sezónu jaro/léto 2019.

Jedním z cílů společnosti Fjällräven je stát se nejvíce udržitelnou outdoorovou značkou na světě. Proto do své kolekce zařazuje další nepromokavý, odolný a ekologický materiál. Bergshell se vyrábí z recyklovaného nylonu s celosvětově uznávaným certifikátem Global Recycled Standard.

V rámci podpoření cirkulární ekonomiky se tak použitý nylon stále udržuje v oběhu a zároveň se snižuje závislost společnosti na neobnovitelných zdrojích a spotřeba energie a vody. A aby toho nebylo málo, používá společnost Fjällräven zásadně impregnaci bez fluorokarbonů.

Kromě toho se ale může materiál Bergshell pochlubit také celou řadou funkčních vlastností. Díky bílému TPU laminátu na rubu je zcela nepromokavý (vodní sloupec 20 000 mm). Nejzajímavějším vylepšením je pak plochá ripstopová struktura. Konvenční materiály mají většinou nerovný povrch, protože ripstopová vlákna lehce vyčnívají. To chrání materiál pod nimi, ripstopová vlákna se ale zároveň odírají rychleji.

U revoluční ploché konstrukce materiálu Bergshell se celý povrch opotřebovává rovno-měrně, což významně prodlužuje jeho životnost. Fjällräven v něm spojuje výhody klasické příze s přízí tvarovanou vzduchem. Klasická příze je totiž velmi pevná, ale snadněji se opotřebovává. V kombinaci s přízí tvarovanou vzduchem, která naopak díky svému členitému povrchu nabízí lepší odolnost vůči opotřebení, tak vzniká materiál, který propojuje to nejlepší z obojího – Bergshell se vám jen tak neroztrhne ani neprodře. 

Nové produkty vyrobené z tohoto inovativního materiálu budou na trhu od jara 2019. 

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: