Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Zůstaňte věrni jedné stopě. Odložte na chvíli kolo a půjčte si motocykl

Info

06.07.2018

Míváte občas nutkání odložit kolo i cyklistický dres a přesednout na mašinu s pořádným motorem? A zůstat přitom věrni jedné (a té jediné správné) stopě, ač nemáte vlastní motocykl? Žádný problém, právě pro vás jsou určeny služby pardubické Motopůjčovny Barth.

Podle Michala Burkoně, majitele Autocentra Barth, pod které Motopůjčovna spadá, zájem o zapůjčení motocyklů neustále roste. „Vloni byly neoblíbenější víkendové pronájmy. Zákazník si vyzvedl vybraný stroj v pátek odpoledne a vrátil jej v pondělí ráno, přičemž zaplatil jen za sobotu a neděli,“ přibližuje.

Populární podle něj byly i týdenní „pánské“ výlety, ale našli se i takoví, kteří si motocykl půjčili na celý měsíc. Nezřídka se přitom jednalo i o fandy cyklistiky, držící se již zmíněné věrnosti jedné stopě.

Oblíbenými cílovými destinacemi motovýletů jsou zejména Rakousko, Chorvatsko, Itálie, Rumunsko či Slovinsko, z konkrétních lokalit pak alpské průsmyky. „Jezdí se celá Evropa, nedávno jsme třeba jednali s jedním klientem o cestě do Skandinávie,“ říká šéf Motocentra Barth Martin Blažek.

V letošní nabídce Motopůjčovny je k dispozici patnáct nových či předváděcích strojů od předních výrobců jako Yamaha, Triumph, BMW, Ducati a KTM. Na silnici i do terénu, a to už od 590 Kč za den. „Za hlavního aspiranta na nejpůjčovanější stroj roku 2018 tipuji plně vybavené BMW R1200GS LC,“ podotýká Blažek.

Mezi půjčovanými stroji nechybí skútr (Yamaha NMAX 125 ABS), tříkolka (Yamaha Tricity 125), menší kubatury (KTM Duke 390), vyšší třída (Triumph Tiger 800 XCA či Yamaha MT-07), ale i opravdové koráby silnic (Ducati Multistrada 1200 S a XDiavel 1300).

Do budoucna navíc v Motopůjčovně uvažují i o rozšíření nabídky o pronájem stále populárnějších čtyřkolek. „Vše závisí na zájmu klientů, ale rovněž na výběru vhodných strojů a příslušenství či zajištění rozumných pojistných sazeb,“ říká Blažek.

Proč se podle něj půjčení motocyklu vyplatí více než pořízení vlastního stroje? „Naše motorky jsou buď nové, nebo roku výroby 2017. Jsou ve stoprocentním technickém i vizuálním stavu. Není potřeba řešit pojištění, bát se cizího poškození či odcizení – vše je součástí ceny pronájmu. Postaráme se i o případný servis,“ vypočítává Blažek a připomíná, že jediným dalším nákladem zákazníka je benzín. „To, kolik kilometrů najede, není omezeno. Rovněž jsme schopni po dohodě zapůjčený stroj kamkoliv."

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: