Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Už i surfaři mají svoji reality show. Z Fuerteventury. Křtilo se v pražské Surf areně

Info

28.03.2018

Televizní kanál Prima Cool slaví devět let a naděluje (si) surfařskou reality show. Cool Wave odstartuje 23. dubna v 21 hodin a opanuje tam osm pondělků za sebou. Podle stanice inovativní bootcamp přinese souboj plný adrenalinu, kdy se proti sobě v atraktivním prostředí ostrova Fuerteventura postaví. Křtili surfaři, herci i sportovci lekcí v pražské Surf areně.

Diváci se mohou také těšit na vypjaté situace, které vzniknou díky tomu, že spolu vybraní surfaři musí strávit čtyřiadvacet hodin denně. Účastníci tedy musí překonávat nejen překážky, včetně kanadských žertíků, ale mnohokrát i sami sebe.

Nadějné surfery si pod svá prkna vezmou dvě dvojice. Několikanásobná mistryně ČR v surfingu Tereza Olivová a její bratr Otmar Oliva, který prošel náročnými zkouškami Mezinárodní surfové organizace a jako první Čech získal profesionální instruktorskou licenci ISA. Spolu s nimi manželé Kateřina a Petr Havlíkovi, kteří získali titul surfových instruktorů právě na Fuerteventuře. Katka je navíc držitelkou dvou bronzových medailí z mistrovství republiky ČR&SR v surfingu.

„Abychom zájem ještě podpořili zájem našeho mladého publika, přicházíme s tématem surfování, jehož obliba v posledních letech zásadně stoupá. Pořad Cool Wave je reality show, v níž česká špička v čele Terezou Olivovou hledá nejlepší surfaře a kouzlo tohoto sportu poodhalí i našim divákům,“ řekl Roman Mrázek, programový ředitel FTV Prima.

Pořadem bude prostřednictvím komentáře provázet Jan Dolanský. Natáčení Cool Wave na Fuerteventuře ve dnech 1.–15. března se zúčastnilo 8 soutěžících různých úrovní surfařských schopností rozdělených do dvou vyrovnaných týmů. Každý tým koučovala jedna dvojice – sourozenci Olivovi a manželé Havlíkovi. Na ostrově je každý den kromě surfařské lekce čekala také jedna surfařská disciplína, za kterou daný tým získal bod. Tyto disciplíny kladly důraz na fyzičku a rovnováhu. Každý den čekal soutěžící také často vtipný úkol dne, za nějž vítězný tým získal odměnu v podobě zajímavého zážitku, zatímco ti, kteří prohráli, museli těm druhým sloužit, čistit jim neopreny, uklízet vily atd… Nikdo tedy nevypadával.

Cílem bylo vychovat nadějného surfaře, ukázat začínajícím surfařům, jak na to, a pomoct jim nalézt v tomto sportu zalíbení. A soutěžilo se o zajímavé ceny včetně desetidenního surf boat tripu na Maledivy.

Prolog reality show obstarala divoká lekcička v pražské Surf areně. V akci se ukázal olympijský vítěz v desetiboji, nyní moderátor Roman Šebrle, elitní jachtař David Křížek, triatlonista Tomáš Svoboda nebo herci Jaromír Nosek (nevrátil podšálek...), Roman Vojtek či Karel Heřmánek junior. Více ve fotogalerii.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: