Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Pchjongčchang navždy

Info

06.03.2018

Zlatá Ester (Ledecká) s (první senzační) zlatou medailí a vítězným gestem, jak jinak. Tak zůstanou navždy v paměti zimní olympijské hry v korejském Pchjongčchangu. A ten obraz má na titulu oficiální kniha Českého olympijského výboru, která vyšla jen pár dní po skončení her.

Navzdory všem internetům, facebookům a instagramům, má takové dílo svoji váhu a dlouhodobou hodnotu, která se nerozmělní v propadlišti virtuálních dějin. Do dlouhé řady olympijských publikací, dříve z nakladatelství Olympia, tak přichází už počtvrté z Mladé fronty památeční kniha. Vedle autorů ji pokřtili i pilot olympijských bobů Dominik Dvořák a snowboardkrosařka Vendula Hopjáková.

Na téměř čtyř stovkách stran najdete více než čtyři stovky fotografií Herberta Slavíka, Pavla Lebedy a Jana Malého, k tomu fejetony Viliama Bucherta a kompletní přehled výsledků. V chronologickém sledu běží film fotografií reportážních i těch, které mají přesah v emocích či zachycení unikátního detailu.

„V minulých letech bývala kniha hodně faktografická, ale trochu jsme od toho upustili, protože výsledky a zpravodajství si mohou fanoušci najít na internetu. Nabízíme jim přidanou hodnotu v tom, že fotografie a fejetony vtáhnou čtenáře do děje a přinesou mu pravou atmosféru Her. V tom je kniha unikátní,“ řekl Jiří Kejval, předseda ČOV.

„Olympiáda je vždy specifická, sportů je během jednoho dne mnoho. Fotek nafotíme za den tisíce a pak se z nich vybírá,“ doplnil Herbert Slavík, dlouholetý fotograf deníku Mladá fronta. „Já jsem si užil focení na biatlonu v obrovském mrazu, jaký jsem ještě nezažil. Musel jsem fotit v tlustých rukavicích na snowboard a stejně mi byla zima,“ usmíval se Pavel Lebeda, který fotí mj. pro Olymp CSMV.

Knihu pořídíte třeba na www.kniha.cz

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: