Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Nad Söldenem otevřeli dvoupatrový bunkr Jamese Bonda

Info

13.12.2017

Kinoinstalace ve více než třech tisících metrech nad mořem, nová lanovka na olympijské sjezdovce v Innsbrucku a mnoho dalších novinek láká lyžaře v aktuální zimní sezoně do Tyrolska. Kam vyrazíte vy?

Tyrolsko patří s 11,5 milióny zahraničních hostů z více než 50 zemí a s více než 47 milióny přenocováními v turistickém roce 2015/16 k nejdůležitějším destinacím v Alpách. V Tyrolsku funguje 34 regionálních turistických agentur. Cestovní ruch v Tyrolsku brzy oslaví 200 let své historie. A pořád se mohutně rozvíjí, což vědí i lyžaři a turisté z Česka.

Ice Q a Spectre

Tyrolské údolí Ötztal je ideálním místem pro zvláštní misi. Možná proto se tu James Bond, tajný agent 007, cítil tak dobře. Futuristická restaurace “ice Q” v horní stanici lanovky Gaislachkogl posloužila v poslední bondovce Spectre jako tajná klinika. Filmové scény se natáčely i přímo v lanovce Gaislachkoglbahn nebo na ledovcové silnici, kde se odehrála divoká honička mezi Bondem a padouchy.

Letos v zimě se ve stanici Gaislachkogl otevírá nová atrakce. Ve výšce 3 048 metrů nad mořem vznikne  unikátní svět Jamese Bonda. Dvoupatrový betonový bunkr s celkovou rozlohou 1 300 metrů čtverečních vznikl uvnitř hory pod lanovkou a otevírá nádherné výhledy na okolní horský svět.

Koncept muzea pomáhali vytvořit produktový designer Jamese Bonda sir Ken Adam i jeho kreativní ředitel Neal Callow. Nová budova, stejně jako restaurace “ice Q” a horní stanice lanovky, se stavěla podle návrhu architekta Johanna Obermosera. Muzeum mohou díky moderní kabinkové lanovce Gaislachkoglbahn navštívit i nelyžaři.

Více informací najdete na www.soelden.com/james-bond-kinoinstallation.

Lanovka zalesňuje svahy

V prosinci také zahájila provoz nová lanovka Patscherkofelbahn ležící na kraji Innsbrucku. Pohodlnou dopravu na olympijské sjezdovky zajistí bezbariérová kabinka s 10 místy, která nahradní původní 4 vleky.  Stavba má trošku překvapivě kladné vedlejší dopady na životní prostředí. Původní trasy vleků je nyní možné zalesnit. Celkem se jedná o 30 000 metrů čtverečních.

V blízké budoucnosti tak budou všechny sjezdovky snadno dostupné jedinou kabinkou. Ze silnice Römerstraße v nadmořské výšce 900 metrů se dostanete přes mezistanici (1 720 metrů nad mořem)  až do horní stanice (2 000 metrů) za pouhých deset minut. Novinkou je také osmikilometrová, osvětlená sáňkařská dráha s převýšením 950 výškových metrů.

Seefeld zbrojí na mistrovství světa

V tyrolském regionu Olympiaregion Seefeld proběhne v roce 2019 mistrovství světa v klasickém lyžování. Staví se už ale dnes. Letos v zimě se otevírají nové, středně těžké, červené trasy na běžky a samoobslužný vlek na skokanské můstky. Zcela nové je i zázemí pro sportovce i samotné skokanské můstky.

Původní areál, kde proběhlo mistrovství světa v roce 1985 je postupně rekonstruován a první ostrý test proběhne během světového poháru v severské kombinaci. V aréně pro MS se staví i technické centrum a centrum pro dobrovolníky. Nová nádrž na Gschwandtkopfu umožňuje výrobu technického sněhu s kapacitou 60 litrů vody za sekundu.

V blízkosti seefeldské dominanty „Seekirchl“, na místě, kde se tradičně dekorují vítězové a předávají medaile vznikna na jaře roku 2018 umělé jezero. Poslední stavební etapou naplánovanou na jaro 2018 je výstavba umělého osvětlení.

Spieljoch se propojuje s Hochzillertalem, kilometr nad zemí

V prosinci rovněž zahájila provoz nová desetimístná gondola na horu Spieljoch. Stejnojmenné lyžařské středisko změnilo majitele a nově patří do skupiny Schultz. Spolu s lanovkou postaví i novou horní stanici s restaurací a údolní stanici se sportovním obchodem. Aktuálně spojuje sousední skiareály Spieljoch a Hochzillertal (oba patří do skupiny Schultz) bezplatný skibus.

Ale i tady se myslí na budoucnost. V zimě 2018/19 by obě střediska měla propojit nová lanovka na třech lanech (3-S-Bahn). Kabinky se budou vznášet nad údolím ve výšce jednoho kilometru. Obdobná lanovka typu „Peak-to-Peak“ (z vrcholu na vrchol) existuje momentálně pouze v Kanadě. Více informací k projektu najdete na stránkách skupiny Schultz-Gruppe.

Pitztal má skialpovou arénu

Na Pitztalském ledovci otevřeli 16. listopadu Skitourenpark, první skialpinistickou arénu v Tyrolsku. Vyrazit do hlubokého sněhu mimo sjezdovky a nechat za sebou čerstvou stopu v prašanu, to je sen většiny  lyžařů.

Ale jezdit v hlubokém sněhu se musíte nejdříve naučit. A hlavně rozeznat včas lavinové nebezpečí. Ve spolupráci se společností Dynafit otevřeli na Pitztalu skialpinistický park, kde si začátečníci i pokročilí mohou naučit a bezpečně vyzkoušet skialpové dovednosti.

Další letošní novinky v různých resortech

Od 16. listopadu 2017 začal fungovat ve střediscích Sölden a Obergurgl-Hochgurgl nový společný skipas. Při koupi skipasu na 3 dny a více můžete automaticky lyžovat v obou skiareálech.

Rodinné lyžařské středisko Rangger Köpfl nedaleko Innsbrucku odstartovalo zimní sezonu spuštěním nové osmimístné kabinky. Ta nahradila starý vlek vedoucí z Stiglreithu na vrchol hory Sulzstich.

Freeski v údolí Tannheimer Tal a ve středisku Jungholz zve: Od 8. do 25. ledna 2018 a na jaře od 12. do 15. března 2018 dostanou všichni hosté při objednání ubytování na 3 a více noci skipas zdarma.

Novinkou ve východním Tyrolsku je bežkařská událost „Terrassen Skilauf“, která proběhne v týdnech od 16. února do 11. března 2018. Více informací najdete na stránkách www.lienzer-bergbahnen.at.

Ve skiareálu SkiJuwel Alpbachtal-Wildschönau spustili v prosinci 2017 novou osmimístnou gondolu z vesničky Auffach na vrchol hory Schatzberg. Má bezbariérový přístup, sportovní obchod a skipasy si můžete koupit uvnitř budovy.

V Alpbachu u horní stanice lanovky Wiedersbergerhorn  otevřeli už v září 2017 novou alpskou bobovou dráhu „Alpbachtaler Lauser-Sauser“. Bobovka funguje celoročně.

Ve středisku St. Johann in Tirol spustili novou desetimístnou kabinku.

Ve skiareálu Ischgl nahradila šestisedačka nové generace starší dvojsedačku na Palinkopf.

Rodinné středisko Kellerjoch na hoře Pillberg u města Schwaz otevřelo dětskou zemi s novými vleky pro děti.

V Zillertalu nahradila nová kabinková lanovka  Finkenberger Almbahnen  svoji  starou předchůdkyni. Na Penkenjochu otevřeli nový snowpark Funslope Hintertux a dětskou zemi Pepis Kinderland.

Lyžařské středisko Berger Alm spustilo novou lanovku kombinující šesti- a osmimístné gondoly. Ta nahradila sedačkovou lanovku Hoher Turm.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: