Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Nový magazín OUTDOOR natáčí žraloky i šplhá za Korunou světa

Info

13.12.2017

Zima nebo léto? Unikátní dvojreportáž z jednoho místa, z jednoho roku, ale ve dvou ročních obdobích. Jak vypadá Pale di San Martino pod sněhem, anebo rozpálené sluncem? Taková je odpověď časopisu OUTDOOR na první otázku. Nové číslo, které je právě k dostání u všech dobrých prodejců tisku, nabízí pestrý mix reportáží, rozhovorů a testů. Vyšlo před zimou.

Due volte, neboli Double bellissimo. V průběhu čtyř měsíců se nám podařilo dvakrát navštívit unikátní planinu v Dolomitech, v odlehlejší části Trentina. V zimě nabízí báječné na jednodenní výpravy na skialpech dostupné terény. V létě pak zase proslulý Palaronda trek, čtyř nebo pětidenní pouť od jedné z horských chat ke druhé. Ani v jednom případě nebudete litovat.

Ramsau pod Dachsteinem objevuje i ferátové království, ale teď už možná zase i tradiční zimní klasiku, skvělé stopy na běžky i pár sjezdovek na zpestřenou. Z českých hranic odkudkoliv to není daleko.

Zato Gruzie si už žádá leteckou přepravu. Možná však už za pár roků to bude nejbližší destinace s dostatečnými zásobami přírodního sněhu. Jak se mohutně nadechují horské resorty na Velkém Kavkaze, kdy se propojí Gudauri s Kazbegi a jak se lyžuje uprostřed mýtických svahů v Tetsnuldi? To vše najdete v další exkluzívní reportáži.

Speciál se věnuje tematice Koruny světa 7 summits. Víte, že vlastně obsahuje 9 vrcholů? Kdo ji první poskládal? Kolik Čechů? A na kolik to vyjde? Na 15 stranách najdete i fotografie nejvyšších hor všech světadílů.

Další cestovatelské tipy nabízí skutečně pěší procházka po legendární Via Appia, v místech, kde žil a pak se i natáčel Gladiátor. Z letiště Ciampino po ní dojdete v pohodě až do Říma. Anebo tip do pustiny, do finského národního parku Linnansaari. Víte, kdo jsou kloši? To kraj rybníků okolo Rožmberka nabízí tuzemskou klasiku, výlet do krajiny české historie.

Víte, kde vznikají nejlepší filmy o žralocích? Ve studiu na břehu Vltavy. Světoběžník Steve Lichtag, dříve herec a motorkář Zdeněk Loveček, pak potápěč a filmař z Floridy, tady vymýšlí své nádherné bijáky. Po Aldabře, kterou právě pro Američany namísto Oldřícha Kaisera namlouvá Pierce Brosnan, chystá tři už hrané filmy. „Když se blížil žralok a měl chuť si do nás rafnout, majzli jsme ho kamerou,“ vzpomíná na natáčení slavného Carchariase, Velkého bílého…

„Bát se? To nepomůže,“ říká také Jakub Suchý, vodák a fotograf, který sjíždí divoké řeky v Altaji i na Aljašce. „Věřit ruským vodákům je riskantní. Jezdí na sílu a hodně se jich utopí. Ale ti, kteří přežijí, jsou opravdoví bohatýři,“ vypráví v poutavém rozhovoru.

Rozsáhlé testy materiálu nabízejí třeba velký srovnávací test 16 nepromokavých trekových kalhot. Anebo univerzálních batohů. K tomu trekové botky Hannah Makra Low GTX, anebo cyklistickou přilbu a brýle od francouzské „internetovky“ Ekoï. Všechno jsme naložili do Subaru Outback 2,5i a vydali se ven. Kam a s čím se chystáte vy?

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: