Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Nejbližší Rakousko je Horní. Sjezdovky už zdobí půl metru sněhu

Info

15.11.2017

„Podívejte na webové kamery, v horních pasážích sjezdovek už máme víc než půl metru sněhu,“ otvírá náruč Andreas Winkelhofer, jednatel společnosti Oberösterreich Tourismus. Provoz plánuje spustit do tří týdnů.

Nejkratší vzdálenost za hranicí, díky tomu i povahové spříznění a samozřejmě kvalitní lyžování (185 km sjezdovek a 91 lanovek a vleků v 7 areálech). Takhle láká české lyžaře spolková země Horní Rakousko i do nové sezony. Moderně pojatý reklamní film An Incredible Journey o tomto kraji v režii Geoffa Tompkinsona a snímaný technikou HyperZoom vyhrál hlavní cenu na letošním festivalu Tourfilm v Karlových Varech.

 

Hochficht leží českým hranicím úplně nejblíž, jen pár kilometrů od Lipna, nebo Horní Plané, tedy ani nepotřebujete rakouskou dálniční známku. Nabízí 21 km sjezdovek na třech kopcích s vrcholem na v 1 334 metrech. Na sousední Reischlberg (1 281 m) míří nová desetimístná gondola za 10,5 milionu eur, která nahradila tři starší vleky. Trať Zwieselberg splňuje parametry FIS.

„Personál umí česky a dítě do 10 let s dospělým jezdí za 3 eura na den,“ říkají provozovatelé areálu. Hochficht, česky Smrčina, je největším rakouským střediskem mimo Alpy. Aktuální balíček „Bezstarostné lyžování“ – tři noclehy a dva skipasy, pořídíte za 228 eur na osobu. Stále zvažované propojení s českou stranou se bohužel zadrhlo, podle Rakušanů právě na české straně…

 

Hinterstoder nazývají rakouskými Rocky Mountains. Na 60 km sportovnějších sjezdovek ve dvou areálech (Hinterstoder a Wurzeralm) dojedete přímo po dálnici A9. Což sem ročně přináší až čtvrtinu klientely z Česka. Až 90% tratí je uměle za/dosněženo. Patronem 3,5 km černé trati se 60% sklonem je sjezdařský šampion Hannes Trinkl.

Pozor, 6. ledna se tu koná závod Vertical Up, kdy sjezdovku světového poháru zdoláváte směrem nahoru! Přímo u dolníé stanice Hinterstoderu se otvírá nový hotel Explorer s 200 lůžky a obří veřejnou dílnou – lyžárnou. Dvoudenní wintersafari zahrnuje permanentky na vleky, ale i do běžecké stopy a vstupenku do muzea Alpineum.

 

Region Salzkammergut zahrnuje tři resorty. West Dachstein je největší oblastí země se 70 km sjezdovek a 30 lanovkami a stále tu žije současný vládce alpských svahů Marcel Hirscher. Na několika místech si můžete změřit čas a porovnat si ho s výkony mistra. Nebo si dát okružní Panorondu. V březnu se chystá týdenní festival Gaudiwoche s koncerty živých kapel na svazích a v chatách. Také tady hned u lanovky v Gosau najdete nový Cooee alpin hotel.

Krippenstein nabízí skvělé podmínky pro freeride a nejdelší sjezdovku Rakouska, která má 11 km a převýšení 1 500 m. Feuerkogel na plošině ve výšce české Sněžky doplňuje paletu rodinným charakterem i maskotem drakem Franzim. Taktéž 360stupňovou panoramatickou vyhlídkou, z níž je vidět až do Česka.

 

Kasberg a Almtal si zase říkají malá Kanada pro úzké sepjetí s přírodou. Mají společně 22 km sjezdovek, 10 lanovek a 2 gondoly. Opět sněhulácká karta pro dítě s dospělým stojí jen 3 eura, nabídka dětských atrakcí je opravdu mocná, včetně výprav na sněžnicích. Mimo hlavní sezonu zde nabízejí sedm noclehů se snídaní, šestidenní skipas a vstupenku do Wildparku Grünau za 439 eur na osobu.

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: