Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Active-sport

Chci inzerovat

Dolomity - kamenné srdce světa tepe v Praze

Info

01.07.2017

Jeden obraz je lepší než tisíc slov. To řekl vynikající fotograf Georg Tappeiner. A Praze ukazuje Dolomity, kamenné srdce světa. Celkem 50 velkoformátových fotografií nádherných hor. Stojí za víc než padesát tisíc slov…

Výstava běží v galerii ve věži Novoměstské radnici v dolní části Karlova náměstí, pokřtily ji i lyžařky Kateřina Neumannová a Eva Vrabcová, ta už je vlastně spíš jen běžkyní. A ještě před nimi také italský velvyslanec Aldo Amati nebo ředitelka nadace UNESCO Mariagrazie Santoro. Natolik si Itálie svých kamenných drahokamů váží.

„Byla veliká zima, padající hvězdy se proháněly po obloze a třpytily jako by je někdo zapálil sirkou,“ řekl autor obrazů poté, co zachytil na svůj Haselblad úchvatnou scenérii Pale San Martino. „Fotografování Dolomit je krásné a jednoduché. Připadáte si jako na dovolené, ne v práci,“ usmál se. „A takových obrazů, co tady na fotografiích u nás najdete mnohokrát víc. Přijeďte.“

Technicky a obsahově bravurní fotografie nepotřebují emoce lidské tváře, v poslední době (a soutěžích) téměř nepostradatelné. Velké přírodní celky působí vlastním majestátem a archaickou silou. Však Dolomity patří od roku 2009 mezi přírodní památky UNESCO.

Jejich geologický původ vychází z časů před 230 miliony let z prehistorického moře Thetis. Mají 142 000 hektarů, rozkládají se v 6 oblastech Itálie, kde se mluví 7 jazyky. A podle věhlasného horolezce a cestovatele Reinholda Messnera jsou to nejhezčí hory na světě.

„Fotografiemi i výstavou chceme inspirovat lidi, aby uchovali krásy naší planety,“ dodal Georg Tappeiner, který pochází z Merana, působil v Londýně a nyní žije v Miláně.

Pomůže vám třeba i nový web VisitDolomites.com, který nabízí simulace, podle nichž si naplánujete celý pobyt i s výlety.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: